Jste-li decentní a jemná dáma, na Brüna raději nechoďte. Čeká vás drsný humor, ale zároveň koncert skvělého herce Sachy Barona Cohena.

c

Brüno, Rakušan přistěhovaný do USA, je gay, nebo ještě lépe gay na druhou. Dokonalé tělo, pěstěný zevnějšek, melír ve vlasech, prvotřídní oblečení a přihřátá gesta i způsob komunikace. A tenhle Brüno se chce stát v Americe slavnou celebritou za každou cenu. Problém je v tom, že nic neumí. Zkouší zpívat, točit rozhovory, vymýšlet zábavná show, ale výsledkem je jen ostuda. 

Jeho nápady jsou sice neotřelé, ale naprosto zoufalé. V každém totiž prezentuje hlavně sám sebe, svou sexualitu a svou „výjimečnost“. Když ho odevšad vyhodí, začne si zahrávat s charitou a rozjede se na blízký východ, aby usmířil Palestince s židy. Plete si ale hummus s Hamasem, takže svět taky nezachrání.

Nakonec si, jako svobodný otec, doveze z Afriky malého černouška, kterého tu vyměnil za iPod. Když se to dozvědí média, sociálka mu ho zabaví. Brüno je zoufalý a dojde k přesvědčení, že jedinou příčinou neúspěchu je jeho sexuální orientace. A tak ze sebe, s pomocí příslušné kliniky, udělá heterosexuála. Konec je ovšem šokující (jak, to samozřejmě neprozradím, abyste se měli na co těšit), přenáší ho televizní stanice v celé Americe a Brüno se konečně stane slavným.

To je zhruba děj filmu (který je vlastně napůl dokumentem, nachytaní jsou totiž až na výjimky běžní lidé, žádní herci), který je z jedné strany vynikající, zábavný a vtipný, z té druhé strany se pohybuje na hranici morální únosnosti. Rozhodně na něj nevoďte děti mladší 18 let. Premiéra je nahlášená na 6. srpna.

Zajímavosti kolem filmu

bruno

Ukrajina zakázala Brüna

Ukrajina se stala první zemí na světě, která zakázala film britského komika Sachy Barona Cohena Brüno. Ukrajinské ministerstvo kultury sdělilo filmovému distributorovi, že zakazuje promítání filmu Brüno na ukrajinském území. Prý ohrožuje morálku občanů. Cenzoři z ministerstva se domnívají, že film „neodůvodněně zobrazuje genitálie“ a navíc ukazuje „homosexuální zvrácenosti“. Zákaz filmu v době internetu je nesmyslný. Bude mít za následek jen to, že se zvýší zájem o pirátské kopie a distributor prodělá. 

Brüno ve světě

Plná verze filmu je ve Velké Británii přístupná od 18 let, v některých jiných státech je naopak přístupná i mládeži. Minulý Cohenův film Borat byl částečně zakázán v Kazachstánu a v Rusku, ale lidé si ho tam prý kupovali ve velkém množství na DVD. V Americe a Británii je Brüno na vrcholu žebříčků návštěvnosti a podobný výsledek se dá očekávat i v Česku.

bruno

Sacha Baron Cohen se bojí teroristů

Britský komik Sacha Baron Cohen (37) posílil bezpečnost sebe a své rodiny. Obává se totiž vendety ze strany palestinské militantní organizace Brigády mučedníků al-Aksá, z kterých si tropil žerty ve filmu Brüno. Na internetových stránkách zmíněné teroristické brigády se totiž ihned po premiéře filmu objevila rozzuřená reakce a „právo proti tomuto muži zakročit, jak uznají za vhodné“. Ve filmu totiž Brüno dává lekci údajnému šéfovi Brigád mučedníků al-Aksá Ajmánu Abú Ajtovi, jemuž radí, aby si islámští bojovníci v prvé řadě oholili brady, protože jejich „král Usáma bin Ládin vypadá jako nějakej špinavej černokněžník nebo bezdomovec Santa“. Ale má pravdu, ne?

V Rakousku zavládla Brünohorečka

Podle komentáře deníku Der Standard zavládla v zemi „Brüno-horečka“, přestože film si pohrává s nepěknými klišé o homosexualitě a o nacismu, což je pro Vídeň obzvlášť bolestné téma. Podle listu Wiener Zeitung je Brüno srandovní a nikomu neškodí. Ve Standardu byl uveřejněn i rozhovor s Norbertem Kettnerem, šéfem vídeňského svazu turismu. Ten se domnívá, že film nemůže Vídni uškodit. „Pokud se na základě mediálního poprasku kolem filmu a jeho klišé začne více lidí zajímat o dovolenou u nás, tak mi to vyhovuje,“ řekl Kettner.

Madonna? Transsexuální únoskyně dětí!

Komik se do britské zpěvačky Madonny navezl v časopise Attitude, kde v několika heslech popsal evoluci Madonniny kariéry, která prý zatím skončila ve fázi transsexuální únoskyně dětí. Cohen zaútočil na Madonnu také ve svém posledním filmu Brüno, kde používá černošské miminko jako módní doplněk. Chce tím zesměšnit adopci malawského sirotka Davida Bandy, kterou Madonna před dvěma lety urychlila, a skandálem si tak pošramotila pověst.

dite

Co o něm víme?

Sacha Baron Cohen (37) se narodil v rodině ortodoxních židů. Jeho rodiče byli natolik zámožní, že mohli svému synovi umožnit vynikající vzdělání na prestižních školách. Sacha Baron Cohen dokonce vystudoval Cambridgskou univerzitu. A ač se to možná nezdá, dodnes zůstává konzervativním židem. Jeho manželka, australská herečka Isla Fischerová, se kterou má dvouletou dceru Olivii, musela kvůli svatbě přestoupit na jeho víru.

Cohen začínal jako moderátor dětských pořadů. V roce 1994 se dokonce věnoval modelingu. To mělo vliv na vznik jeho první postavy – rakouského gaye Brüna. V této roli se Cohen stylizoval do postavy zženštilého, módou posedlého redaktora rakouského pořadu. Brüno dělal rozhovory se skutečnými lidmi a tvrdil jim, že budou účinkovat v pořadu o módě.

aV roce 1998 vytvořil Cohen další postavu. Byl jím rádoby rapper Ali G. Jeho postava se stala tak populární, že v roce 2000 získal vlastní pořad s názvem Da Ali G show. Do tohoto pořadu si zval vlivné osobnosti a kladl jim absurdní otázky. A zde vznikl i nápad s neméně slavným filmem Borat.

Podívejte se na trailer k novému filmu:

 

Tak co, vyrazíte film zhodnotit na vlastní oči?

Reklama