Minule jsme vystoupili na chladný vršek hory Teide, nejvyššího místa na území Španělska, a dnes se podíváme zblízka do podhoří.

Co nás tam čeká? Teploučko, pláže, města tepající životem i ospalá místa s poklidnou atmosférou.

 

Začněmež hlavním městem Tenerife – Santa Cruz. Tady najdete mnohé architektonické památky, muzea se zajímavými exponáty, kostely a chrámy. Do dávných časů vás přenese pohled na umělecká řemesla starých Vlámů, zpět do současnosti vás dostane nejrušnější nákupní čtvrť Mercado de Nuestra Señora de Africa. Samé malé obchůdky s rozličnými druhy ovoce a zeleniny, květinami a čerstvými rybami. V sobotu je zde takový výběr květin, že by se leckerá botanická zahrada nemusela stydět, v neděli, v Česku tolik chybějící, bleší trh. Kromě toho si ve městě prohlédnete vonící zahrady a malebná náměstí s jedinečnou koloniální atmosférou.

Další město, které stojí za návštěvu, je Puerto de la Cruz, zkráceně Puerto. Projdete pobřežní kolonádu od surfové pláže Playa de Martianes, ke starému rybářskému přístavu Puerto Pesquero a budete moc spokojeni, když se zastavíte v komplexu Lago Martiánez, tropické laguně uprostřed mohutných palem skýtající opalovací terasy a nádherné fontány. Jsou to takové duševní lázně v náruči černobílých sopečných skal, kde si ve vzdáleném hukotu mořského příboje můžete náramně urovnat myšlenky.

Báječnou podívanou hned za městem je Loro Parque – park s největší sbírkou papoušků. K vidění je jich tu přes 230 druhů. Další zajímavostí je představení s delfíny, show s papoušky, akvárium se žraloky a obrovskými chobotnicemi, botanická zahrada Jardin Botánico a  banánové plantáže, kde vám ztepilý průvodce rád pohovoří o pěstování banánů včera, dnes i zítra.

V severní oblasti Tenerife leží městečko s poetickým názvem La Laguna. V klikatých uličkách necháte za sebou turistický ruch a pokocháte se těmi nejkrásnějšími domovními dvorky, jaké jste kdy viděli. V Bodes Alfaro zapijete den skvělým vínem z oblasti Tacoronte.

Vydáte-li se na západ od Puerta, dojedete do málem neznámé vesničky Icod de los Vinos. Ale jenom málem neznámé. Ve skutečnosti je tato vesnička slavná svým stromem Drago Milenario (tisíciletý dračí strom). Jeho stáří se odhaduje mezi 500 až 3 000 lety a jeho vzhled je skutečně impozantní.

Nejoblíbenějším cílem turistů na Tenerife jsou rekreační oblasti Los Cristianos a Playa de las Amèricas. Klid tady, ve společnosti turistů z Anglie a Německa, nenajdete, ale z místního přístavu se můžete vydat na dobrodružnou pirátskou expedici, lov žraloků a mečounů nebo pozorování velryb a delfínů ve volné přírodě.

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.

 

Reklama