Čtenářka PBD má teplo domova spojeno s vůněmi. S vůněmi, které nedokáže popsat. A myslím, že s jejím příspěvkem budete stejně jako já souhlasit. Občas se mi totiž stane, že se mi něčím ta vůně připomene, vám ne? Děkuji PBD za příspěvek!

Dobrý den.

Co je pro mě teplo domova? Není to ani teplo pod dekou,ani sálající radiátory..ani horký nápoj:)

Teplo domova je pro mě společnost milovaného a milujícího človíčka.Teplo domova jsou pro mě osobní drobnosti- tím mám na mysli třeba fotografie na polici či na stěně..Teplo domova je pro mě něco neuchopitelného,nepopsatelného..teplo domova je pro stě TO NĚCO co snad cítí každý z nás ale jen těžko to popíše vystihujícími slovy..

Myslím,že to tak nemám jen já,ale pro mě má to teplo domova i vůni- jinak to voní u nás doma,jinak to voní doma u rodičů,kde jsem vyrůstala..Nemyslím tím vůni upečeného štrůdlu nebo nějaké bytové vůně.Je to prostě vůně domova-tedy alespoň pro mě.Je to vůně,díky které i ze zavřenýma očima poznám,kde jsem..A taková vůně byla i u babičky.

Přemýšlím,jak to nejlépe popsat,jak tu vůni vystihnout-ale žádný příměr mě nenapadá.Ale je pro mě je to vůně,která má v sobě tony bezpečí,lásky a vzpomínek.Je to parfém nad všechny parfémy,který si nekoupíme ani za všechny korunky světa-je to vůně,kterou nám vytvářejí blízcí,kterou si vytváříme sami..

Teplo domova je pro mě tedy přítomnost milovaných a milujících v prostředí,které je mi blízké,kde se cítím v bezpečí..Teplo domova je něco neuchopitelného,něco nepostradatelného..

Teplo domova jsou všechny tóny štěstí včera dnes a zítra:)

S pozdravem

PBD


Více o dnešním tématu dne se dovíte ZDE – Teplo domova je nepostradatelné

redakce@zena-in.cz

Reklama