Opruzeniny vznikají podrážděním pokožky převážně na zadečku dítěte vlivem mokrého a teplého prostředí ve znečištěné pleně. Jsou častým důvodem pláče Vašeho miminka, protože ho podrážděná pokožka svědí a bolí. Jak pečovat o zadeček, aby byl zdravý?

· správný výběr plenky je základem úspěchu
· nechejte miminko vesele kopat bez plenky, vzduch pokožce jen prospěje
· měňte znečištěné plenky co nejdříve
· v průběhu noci je zvýšené riziko vzniku opruzenin; pokud dítě má již podrážděnou pokožku, vyměňte plenu i během noci
· při čištění, mytí a utírání používejte čistící ubrousky Huggies Wipes, které mají měkký povrch s hojivými účinky
· vyvarujte se používání čistících ubrousků s obsahem alkoholu a mýdlům obecně (tyto přípravky mohou mít nepříznivý vliv na vysoušení dětské pokožky) pokud se opruzeniny či jiné kožní onemocnění zhoršuje, vyhledejte pomoc dětského lékaře.

Jak často miminko přebalovat?
Vždy, když má plenku špinavou nebo mokrou. Děťátko se v zašpiněné plence cítí nepohodlně, a proto začne plakat. Tehdy je zpravidla čas na přebalení. V prvních dnech a týdnech života, kdy je děťátko ještě velmi malé a má zvýšenou citlivost pokožky, měňte plenku alespoň desetkrát za den. Dnes jsou na trhu speciální plenky pro novorozence, které zajistí miminku tu nejlepší péči. Pravidelnou výměnou plenky vždy po jídle, po probuzení a před spaním, zmenšíte riziko vzniku opruzenin. Máte-li pocit, že Vám výměna plenek zabírá spoustu času, nezoufejte. Během několika měsíců zjistíte, že frekvence bude stále klesat a Vaše zručnost se bude více zdokonalovat.

Více informací na www.huggiesclub.cz