Často potkávám ženy a dívky, které místo bundy nebo kabátu nosí teplé svetry a k nim prošívané vesty. Patříte také mezi ty otužilé, které si v tomto období vystačí s vestou?

„Když mám záda v teple, je mi teplo po celém těle a nepotřebuji rukávy,“ slýchám. „Teplá vesta má tu výhodu, že se mohu volněji pohybovat a nejsem tak sešněrovaná jako v bundě.“

To je další argument od nositelek vest.

Vesta

Vesty sportovní

Vesta se hodí pro aktivní a sportovně založené ženy. Jednak sama o sobě dodá oblečení sportovní charakter, ale vyhledávají ji ženy, které potřebují volnost pohybu.

Vesta

Vesta je skvělá i při sportovních aktivitách a nemusí být zrovna prošívaná. Lehčí sportovní vesta se hodí při sportech, kdy potřebujete volné ruce a teplo na záda, jako je jízda na kole, na inlinech, nebo na koni.

Ale ocení ji třeba i maminky s kočárky při procházkách městem.

Vesta

Další kapitolou jsou vesty trendové

Tento druh vestiček sice moc nehřeje, ale jejich nositelky vypovídají o tom, že umí v módě chodit. Trendem letošního podzimu a zimy jsou vesty kožešinové. Pro ochránkyně zvířat mám dobrou zprávu. Jedná se hlavně o kožešiny umělé, takže při jejich výrobě nezahynulo ani jedno zvířátko.

Vesta

A nesmíme zapomenout na vestičky pletené

Jsou opravdu nestárnoucí a neměly by chybět v šatníku elegantní ženy. Můžou mít klasický střih, ale i mírně extravagantní, zdobené umělou kožešinou, nebo zajímavými detaily, jako je zapínání

Vesta

Nosíte vesty?

Foto: Van Graf, Pietro Filipi, s. Oliver

Čtěte také:

 

Reklama