Nejen zjištění zajímavé teorie, ale zajímavý je v podstatě i celý příspěvek od čtenářky s nickem tepito. Poštovní doručovatelky, která by měla kila vyběhat, ale člověk míní, okolnosti mění…

Dobrý den,
k dnešnímu tématu mám co říct. Sice za má kila navíc nemůžou vánoce, ale třeba vás svým povídáním pobavím...
Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já budu mít trable se svou váhou. Se třemi dětmi, profesí poštovní doručovatelky, starostí o malé hospodářství a při konzumaci rozumného množství stravy mi tloušťka teoreticky nehrozila. Jak já byla naivní. Stačila podlá, nenápadná porucha štítné žlázy a než se na ni přišlo, po třech letech, měla jsem 30 kg navíc.

Naneštěstí má sestra naprosto stejný problém, tak se navzájem podporujeme a snažily jsme se alespoň trošku zhubnout. Neustále jsme si hlásily váhu, co jíme či nejíme, jak se hýbeme atd. Váha nám lítala plus mínus 10 kg nezávisle na tom, jak drastickou dietu jsme držely či zda jsme se hýbaly nad standard nebo jen tak poflakovaly.
Příklad : Ráno se zvážím, váha hlásí číslo x, zapiju 4 prášky čistou vodou, odjedu z domu na různé pochůzky do velkého města, během šestihodinového lítání centrem si 2 x odskočím vykonat malou potřebu. A výsledek? Po návratu škodolibá váha hlásí s jásavým písknutím o 1,5 kg víc. Kde jsem to nabrala?

Přišly jsme na zajímavou teorii - ve městě je nezdravý vzduch, plný nezdravého olova, které, jak jistě ze základní školy víte, má vysokou hmotnost. Tím pádem nemáme šanci zhubnout a v naší váze se odráží doba pobytu v zamořeném městě. Rozumně jsme usoudily, že dýchání omezit nemůžeme, takže diety jsme zrušily, jsme rády, že žijeme a těch pár kilo navíc je holt náš úděl. Je nám podstatně líp, jsme veselejší, nestresujeme se. Vrátily jsme se k našemu standardnímu režimu, nepřejídáme se, snažíme se hýbat v rámci možností.

Oblečení chodíme nakupovat spolu - výborně se u toho pobavíme. Váhu používáme již jen sporadicky, pro zjištění aktuálního stavu, ale už se na ni nezlobíme... Naše kila navíc jsou nevyčerpatelným zdrojem nápadů na vtipkování

Jak říkala naše babička - holt někdo má a někdo zase nemá.

Závěr - baculky, mějte se rády, nenervujte se. Jsou věci mezi nebem a zemí, s kterými se nic moc dělat nedá. Dobrá nálada je k nezaplacení.

Tepito

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Jak už píšu v úvodu – zajímavý příspěvek, včetně zjištění oné teorie, na jejímž základě už se těším do důchodu na venkov, kde budou kolem mě takové milé a moudré babičky, jako byla bezesporu ta vaše ))
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den
Saša

Téma dnešního dne - 3. ledna 2013: Přibraly jste po Vánocích?

  • Už jste se vážily? A kolik jste přibraly?
  • Z jakého důvodu si myslíte, že jste přibraly nejvíc?
  • Je vám to jedno, nebo to řešíte?
  • Změníte radikálním způsobem váš jídelníček?
  • Pokud hubnete, poraďte nám jakým způsobem.
  • Řešíte rok co rok, to že jste v tuto dobu přibrala?
  • Zlenivěly jste během vánočních svátků?
  • Poraďte, jak se nastartovat.
  • Pokud hubnete, za jak dlouho se většinou dostaví výsledek?

O nabraných vánočních kilech i jejich případném shazování
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží příznačný dárek: DVD: Štíhlá s Janou Halovou a čaj z výtažku Aloisie trojlisté

caj

Reklama