Ne o jakých, ale v jakých místech sní čtenářka s nickem Tepito, to už se dozvíte na přiložených fotografiích. Více v jejím příspěvku.

Dobrý den
Cestování mě baví, jsme taková trajdavá rodina. Kdysi jsme hodně jezdili za hranice, ale protože naše nejmladší dcera špatně snáší změnu klimatu, tak už objíždíme jen okruh 200km.A řeknu vám, že je pořád za čím jezdit.

Ani mě nemrzí, že nelétáme za exotikou-sice bylo všude hezky, jen ty návraty nám to pokazily, dcera měla už zaběhlý rituál, po příletu domů následovala nemocnice...

Po příjezdu z poslední hospitalizace jsme si řekli, že nemá cenu dál zkoušet různé turistické destinace, protože reakce byly vždy stejné, ať jsme byli kdekoliv.

U nás je taky krásně. Každý rok vyrážíme za koupáním do řečiště řeky Jizery, těsně pod Harrachovem. Průzračná ledová voda vzpruží v parném létě víc než kdejaký bazén. Okolní příroda je taky kouzelná, můžeme si vybrat mezi procházkou či poleháváním na obřích valounech uprostřed řeky. Nikde ani živáčka, jen když je vyšší hladina, tak občas kolem projede pár vodáků, slušně pozdraví Ahooooj a než si je stačíme prohlídnout, jsou pryč.

Řeka je plná pokladů-polodrahokamy, obroušené barevné zbytky z místních skláren, zajímavé oblázky. Ti šikovnější z nás zkouší chytit do ruky malé rybičky k prozkoumání. Já lovím jen fotoaparátem...

Pár úlovků z této lokality přikládám.

Tepito

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

snimekjedna

snimekdva

tri

____________________

Děkuji za vaše úlovky, jsou parádní ))
A až dcerka vyroste, možná opět dojde i na tu exotiku… i když, pro každého znamená exotika a kouzlo místa něco jiného, viďte?
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama