Čtenářka Tepito si dobře uvědomuje, že bez sluchu by nebylo na světě tak krásně. Neslyšely bychom šumění větrů v korunách stromů, ani dětský smích. Více již v příspěvku.

Dobrý den

Zvuky mám ráda. Neumím si představit být neslyšící. Mým životem prošly dvě dámy s tímto handicepem a tak vím, že život v tichu není jednoduchý.

Ale přesto mám ticho ráda-relativní ticho. Například ticho na zahradě, když bzučí jen hmyz a sem tam pípne ptáček, je mana pro mé uši. Velice si toho považuji, protože mám velice hlučné sousedy, tak idylka bývá krátkodobá. Z jedné strany na mě útočí zvuky jak na Matějské pouti, z druhé život Romské komunity, z třetí řvou z rádia bohoslužby a z té čtvrté dokola se opakující písně sousedovy kapely při zkouškách.

Utíkám do přírody. Šumění větru v korunách stromů má blahodárný vliv na mé nervy. Ještě pozitivnější je zvuk potůčku, bublání přes kamínky nebo přímo řev Jizery po balvanech. To miluju. Hlavně žádné lidské zvuky- kromě smíchu, toho není nikdy dost.

Ráda poslouchám hudbu, jen nesmí být moc hlučná, to si ji pak nevychutnám. Můj muž naopak miluje vše nahlas-rádio, televize na nejvyšší výkon. Koupil si domácí kino, které duní celým domem, hrůza.

Schovávám se na půdě. Není zateplená a tak když zaprší, kapky deště příjemně uspávají.

Nesnáším zvuky motorů, dětský pláč, zvířecí volání o pomoc, zvýšené hlasy při hádkách, houkání sirén, cinkání příborů o zuby....

Asi nej zvukem pro mě je lidský hlas při četbě. Nejspíš pravzpomínka z dětství, kdy mi praděda s dědou četli či vypravovali před spaním. Dneska ráda poslouchám rozhlasové hry, jakoukoliv četbu z CD nebo hluboký bas mého muže,když mi vypráví, co se mu v noci zdálo. Na prvním místě, ale pro mě bude vždy hlas mých dětí...

Tepito

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Tak lidský hlas při četbě, to je nádhera. Vyrostla jsem na rozhlasových hrách a pohádkách, na jejichž poslech dodnes ráda vzpomínám, bohužel už si je málokdy poslechnu.
Ano, příjemný lidský hlas – to je krásný zvuk.
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Zvuky

  • Jaké jsou vašemu uchu lahodící zvuky?
    Ať už ty vytvořené člověkem nebo přírodou?
  • Nechejte se inspirovat dnešními ranními ukázkami a pište nebo posílejte nahrávky (z časových důvodů nejvýš dvě!!!)
  • Proč máte rády právě ten zvuk, který jste popsaly (poslaly)?
  • Vážou vás k němu nějaké hezké vzpomínky?
    Nebo se vám prostě jen líbí a fascinuje vás, aniž byste věděly proč.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží příznačný dárek: Ušní svíce: které vyrovnávají tlak v ušních dutinách a zmírňují napětí v hlavě. Ušní sprej, který rozpouští ušní maz a čistí ušní ústrojí. A ke zdravým a čistým uším: přírodní vlasový šampon z řady Chlorella Pura Cosmetics.

darekusi

Reklama