Zajímavě pojala dnešní téma čtenářka s nickem Tepito. Vlastně ani jinak nemohla. Takové ty klasické technické vynálezy s ní příliš nekamarádí. Nebo ona s nimi?

Dobrý den, já a technika nejsme kamarádi.
Nevím, čím to je,ale spotřebiče, které normálně všem fungují, tak u mě stávkují či dělají neplechu. Například obyčejný fritovací hrnec mě tak nesnáší, že kdykoliv se ho dotknu (když je v síti),tak mi dá ránu-jen mě, ostatní poslouchá. Nebo PC má vůči mně averzi-nejenom, že dělá věci, kterým nerozumím, ale občas chce se mnou komunikovat třeba v maďarštině.

Na základní škole byla fyzika mým nepřítelem číslo jedna. Matika,chemie-vše za 1,ale technika je pro mě španělskou vesnicí. Dodnes si elektřinu představuji jako malé trpaslíčky, co běhají v drátech tam a zpět.

Takže můj názor na všechny tech. vymoženosti je jasně záporný. Nerozumím jim a tím pádem se jich i bojím. Klidně bych žila ve středověku,bez pračky,myčky,televize, spal.motorů... Jediné,co bych opravdu postrádala je sporák -vaření v létě na klasickém sporáku, v kterém musíte topit,  považuji za mučení kuchařky.

Pokud budu brát dnešní téma vážně, tak asi nejvíc oceňuji technické vynálezy v oblasti medicíny. Je jich hodně, nevím který vybrat. Vůbec nechápu princip rengenu, ultrazvuku...,ale vidím, jak dokáží moc a moc pomáhat.

Tepito

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

No vidíte, to jsou další vynálezy, na které bychom úplně zapomněli.
A co se týká těch vašich domácích spotřebičů – nebude chyba v samotné podstatě, v elektřině?
Děkuji za Váš příspěvek a pozor na ten hrnec!
Saša

Téma dnešního dne 11. 3. 2013:  Technické vymoženosti

  • Bez jaké technické vymoženosti byste už nedokázala žít?
  • A proč?
  • A bez čeho byste naopak žít uměla?
  • Kterou z věcí byste klidně oželela?
    (lednička, pračka, žehlička, televizor, počítač, mobil, automobil atd. atd.)
  • Co pokládáte za největší technický vynález lidstva (hmatatelný)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek od nás obdrží kuriózní dárek: zástěrku pro manžela (ke sporáku), k tomu nádavkem pár věcí na pečení a vaření + dva ručníčky (ty zase do pračky :))

darek..

Reklama