A jak probíhají návštěvy této kamarádky a spolužačky čtenářky s nickem Tepito? To už se dozvíte v následujícím příspěvku.

Dobrý den,Vaše téma mi připomnělo návštěvu ,na kterou hned tak nezapomeneme. Mám kamarádku-bývalou spolužačku,známe se již přes 30let a musím podotknout,že jí mám ráda.Dost často k nám přijíždí na návštěvu i s celou rodinkou. Je milá,hodná,příjemně upovídaná-ale...Nepamatuju se,že by někdy přivezla jakoukoliv maličkost.Taky doma nic sladkého nepeče,tak když se ohlásí na návštěvu,připravuji dvojnásobné pohoštění.Dva plechy sladkého + nějaké slané mlsání(chlebíčky,bylinkové bagetky...).Vždy spořádají úplně vše-zůstanou jen prázdné talíře.Mě to těší,vím,že mi vždy vše pochválí a já se zase kochám,jak jim chutná. Muž sice nadává,že to jsou vyžírky,ale to se dá jednou za čas zvládnout. To jen na úvod,abyste měli obrázek,jak to při jejich návštěvě vypadá.

Jednou přijeli v létě-opět celá rodinka,5 lidí.Seděli jsme pod pergolou,vesele si povídali,když v tom přiběhly jejich děti,že našly na záhonku hrášek.Kamarádka se hned zvedla,že ona hrášek miluje a zda si může jít utrhnout.Samozřejmě,šla jsem s ní,ona trhala a hned baštila.Já ale nevydržím dlouho stát,trápí mě artroza v kolenou,tak jí říkám,ať si jich pár natrhá a přijde si sednout  zpátky ke stolu.Já jsem zatím šla do domu uvařit chlapům další kávu.Po návratu jsem byla v šoku.Návštěva seděla u stolu ,děti se kupily kolem kamarádky,která měla na klíně velký škopek na prádlo plný natrhaných lusků a vesele všichni zobali.Na záhonku nezbyl ani jeden zapomenutý lusk.Oprali vše naprosto dokonale.Ten rok jsme neměli ani jednu kuličku hrášku....

A my ho tak rádi.
Tepito

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Milá Tepito. Já myslím, že vaše kamarádka dělá to, co ji vy sama dovolíte. Souhlasím s vaším manželem, že jsou to spíš vyžírky.
Odsud posud, řekla bych jí to na rovinu. A pokud to nevezme, tak to není kamarádka. (ale škodná by byla ona :)
Děkuji za Váš příspěvek a přeji pěkný den
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama