Systém vrstveného oblečení

b1.jpg
Při cestě do hor musíme dbát na tepelný komfort, o tom není pochyb. Každá outdoorová aktivita na podzim a v zimě proto vyžaduje, abychom se správně oblékli. Desítky let se nenašlo lepší řešení než oblíbené oblečení „cibule“. Skládá se z po sobě jdoucích vrstev oblečení, které mají specifické úkoly. Oblečení se musí vzájemně podporovat, aby udrželo naši pokožku v suchu, tělo ve správné teplotě a volnost pohybu.

Klíčem k pohodlí je proto správně zvolené termoprádlo. To chrání naši pokožku před nepříjemnými pocity tím, že účinně zachycuje pot vznikající během námahy. Dále bychom měli na spodní prádlo položit mezivrstvu. Ta nás má chránit před prochladnutím a přenášet vlhkost do dalších vrstev oblečení. Oblečení od renomovaných outdoorových výrobců se bude vyznačovat touto funkčností a také dlouhou životností. Mezivrstvou může být klasická fleecová bunda, mikina nebo třeba vesta The North Face, která se osvědčí v širokém rozsahu teplot a povětrnostních podmínek (v suchých dnech i jako svrchní oděv).

Vnější vrstva - technická bariéra

blobid0.jpg
Poslední vrstvou svrchního oděvu bude vhodná bunda. Její výběr je obzvláště důležitý pro naše pohodlí i bezpečnost. Bundy The North Face jsou ideální na hory a outdoorové sporty. Záleží pouze na nás, pro které řešení se rozhodneme. Co byste měli zvážit při výběru správného modelu? Určitě si vyberte produkt, který je ideální pro vaše plány a podmínky.

Jaké typy bund jsou k dostání v dobře zásobených outdoorových obchodech? Na podzim a v zimě vás mohou trápit především nižší teploty, srážky a vítr. Výrobci, jako je The North Face, vám poskytnou správná řešení pro všechny podmínky. Pokud je suché počasí a vítr je vaším hlavním nepřítelem, zvolte si bundu z prodyšného softshellového materiálu. Pokud se naopak obáváte sněhu nebo deště, bude pro vás nepostradatelné oblečení s nepromokavou membránou.

b3.jpg

Dámská bunda The North Face bude perfektní volbou pro každou turistku. Značka, která si je vědoma potřeb aktivních žen, vytvořila nejen desítky vynikajících technických řešení, ale také módní design. Proto se vyplatí vsadit na kultovní péřové modely, které si poradí stejně dobře ve městě během silných mrazů jako na horách.

Když se vydáte do hor, nesmíte zapomenout na správné kalhoty. I ty nás ve spolupráci s termoprádlem ochrání před chladem, větrem a ztrátou pohodlí. Na podzim a v zimě se nejčastěji volí modely z větruodolných softshellových tkanin. Velký význam mají také boty, které by měly být v tomto období vybaveny nepromokavými membránami.