Téma zima je tady! A jako první tu máme příspěvek čtenářky PBD. V něm PBD vzpomíná hlavně na lyžařský zájezd se školou. A přidala i písničku Ladovská zima.

Mám podobnou vzpomínku, milá PBD, taky jsem jela se školou na lyže a neuměla to... :-) Moc Vám děkuju za příspěvek i za písničku a přeju krásný den! (i když tady prší...)


Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným...

Marně jsem snila o Vánocích bílých.. ale s nadějí sním o těch dalších, že bude ta ladovská zima.

Nejsem z těch lidí,co by s první nadílkou šli zkoušet, za jak dlouho si na lyžích zlomí nějakou tu kost a na sáňkování a bobování si připadám nepatřičně dospělá i když strhnout bych se k tomu bez problému nechala :)

Se slzou v očku vzpomínám na to, když zima byla zimou a byla dlouhodobá sněhová nadílka nejen u babičky na dvoře, kde jsem z těch hromad stavily iglú, sněhuláky, dělali andělíčka a nevím co ještě. Když jsem byla malá, tak jsem si říkala, že nikdy nebudu říkat to co dospělci „za mých mladých let“ ,“jo,když jsem byla dítě“ a dnes se při tom dost často přistihuji, takže jsem už asi stará hajtra :)

A vzpomínka na sníh.. Bylo mi 13 a jela jsem ze školou do Jánských lázní na hory. Dle očekávaní jsem byla v nejhorší skupině. První den jsem se učily na dětské sjezdovce jezdit v pluhu a tak. Hned při první jízdě mě bezpečností vázání naprosto bezdůvodně vykoplo s lyží a já se místo ladného sjezdu kutálela a lyže jely samy. Bylo to špatně seřízení vázání, což Wolfík (učitel Wolf, říkaly jsem mu Wolfík a mimo zdí školy jsme mu tak mohly říkat i přímo :) napravil.Pak už mi to šlo, bavilo mě to ale druhý den nás vypustily na Černou horu. Marné bylo, že Wolfík několikrát opakoval „jezděte pluhem a kličkujte, ať nenaberete rychlost“. Opravdu sem to tak chtěla udělat, ale nešlo to - a já jela nekontrolovatelným šusem se smrtí v očích. Dodnes jsem vděčná za to, že byly kolem sjezdovky lesy a přímo u ní malé stromky - povedlo se mi se na ně najet a nechat se tak zastavit. Nebýt těch stromků, tak jsem možná omylem opustila republiku :) :) Když jsem se vzpamatovala s šoku tak jsem to zkoušela znova - už mi to pluhem šlo. Ale dole, u kotky mě občan německé republiky přejel konec lyže a na mých zapůjčených lyžích od tátova kolegy tak nějak chyběl vzadu vršek lyže s potiskem. Wolfík zasáhl, občan Německa bez problému zaplatil škodu - ne mě, ale učiteli, který mi z té částky zaplatil půjčovné za lyže s půjčovny a ještě po příjezdu ,u autobusu, našim řekl co se stalo a dal jim peníze od občana z Němec. Tátuv kolega peníze za rozbitou lyži nechtěl, a jak si to nakonec mezi sebou vyrovnaly ,tedy jak to vyrovnal táta, to už nevím.

Každopádně hory jsem přežila ve zdraví. Nadšený a dobrý lyžař jsem nebyla nikdy a jen stěží budu, ale na hory jezdím ráda jak v zimě, tak v létě, na jaře i na podzim :) Tenkrát sem na hory jet nechtěla, ale nakonec mě přemohl fakt, že si tejdení výlet prostě nenechám utéct. Pak jsem na tyhle lyžařské výcviky jela ještě třikrát na střední :)

Zima je krásná, když je ladovská a v neposlední řadě ji příroda potřebuje. To, že si teď myslí, že je Jaro, to není vůbec dobré..

Doufám, že na sebe nenechá zima dlouho čekat :) A ladovská zima bude v zimě dle kalendáře a ne až na jaře :)

A nakonec - nedá mi to - tolikrát jsem ji zmiňovala, že tu odkaz nesmí chybět :)

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Fototéma dnešního dne zní: To je zima, co?

  • Jak se vám líbí letošní zima?
  • Co byste chtěla jinak?
  • Vzpomínáte na sněhové zimy?
  • Máte nějaké historky ze zimy letošní nebo těch minulých?
  • A máte nějaké pěkné fotky letošní zimy?

knihaNapište mi, těším se na vaše příspěvky. Jednu z vás samozřejmě tradičně odměním, tentokrát to bude balíček čajů Jemča (Kolekce čajů PIGI, Kolekce zelených čajů a zázvor) a Putování s knihou. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ZIMA. Předem děkuju!

cajcaj

Reklama