Úspěch nejlepší české dvojice Kolocová, Sluková na letní Olympiádě v Londýně se odrazil ve zvýšeném zájmu o beach volejbal. Po dlouhých letech půstu se v Česku odehraje národní beach volejbalová túra o rekordní prize money. Hráči si na turnajích Staropramen Cool Supercup a Staropramen Cool Český pohár rozdělí přes 1,2 milionů korun. První turnaj v plážovém volejbale se odehraje o víkendu 17. – 18. května v Praze v Beachklubu Ládví.

Letošní léto bude v Česku ve znamení špičkového plážového volejbalu. Rekordní odměny přesahující 1,2 miliónu korun lákají domácí i zahraniční špičku. Diváci tak uvidí na českém písku nejen obě nejlepší české dvojice Kolocová, Sluková a Hadrava, Kufa, ale i silné zahraniční dvojice. Kromě atraktivní domácí beach volejbalové túry se diváci po roční odmlce mohou těšit i na turnaj světové série FIVB Beach Volleyball Prague Open na pražské Štvanici.

beach

„Vysoké odměny pro vítěze nalákají nejen dobré hráče, ale i zájem médií a diváků. Sport je dneska show a neobejde se bezpotřebného mediálního kolotoče. Letošní túru nám závidí i v mém rodném Rakousku“ vysvětluje Simon Nausch, reprezentační trenér a ředitel projektu českého volejbalového svazu Rio 2016.

Podle Jana Hergeta, člena výkonného výboru Asociace beachvolejbalu se dá letos očekávat nejatraktivnější beach volejbalová sezóna za posledních 10 let: „Vrcholem letošního roku je bezesporu podnik světové série na pražské Štvanici, ale oproti minulosti se můžeme těšit i silně obsazenou domácí túru.“ Mezi nejdůležitější turnaje patří zejména Uniqa mistrovství ČR, tři turnaje kategorie Staropramen Cool Super Cup a 5 turnajů kategorie Staropramen Cool Český pohár.

Beach volejbalová sezóna začíná v Praze v Beachklubu Ládví

Zahajovací turnaj v plážovém volejbalu Staropramen Cool Českého poháru se uskuteční o víkendu 17. až 18. května v Praze na Ládví. Největší beachvolejbalový klub v Česku hostí turnaj mužů i žen o celkové dotaci 100.000 Kč. „Termín těsně před světovkou v Praze přiláká na Ládví hned několik zahraničních dvojic, které bojovaly na grand slamu v Číně. Můžete se tak těšit na jeden z nejlépe obsazených turnajů letošního léta,“ upozorňuje ředitel turnaje Jaroslav Malčík. Na Ládví vyrostly mobilní tribuny a na diváky čeká, kromě špičkového plážového volejbalu, také trialová exhibice mistra světa Petra Krause, pro děti bude připravená trampolína, skákací loď, dětské hřiště a lanový park. Dospělí budou moci vyzkoušet bungee runnig nebo slack line. Začátek finálových zápasů se očekává na neděli 14.00. Vstup na turnaj je zdarma.

Reklama