Českou republiku čekají tento týden tropické teploty, které ve čtvrtek dosáhnou až okolo 33 stupňů Celsia. Meteorologové však s příchodem tropů očekávají, že v bouřkách naprší až 50 milimetrů srážek a krátkodobě může dojít k rozvodnění menších toků.

"Úterní počasí bude ovlivněno teplejším vzduchem od jihu, nejtepleji okolo 28 stupňů Celsia můžeme proto očekávat hlavně na Moravě, ve Slezsku a Středočeském kraji," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

S příchodem tropických 32 stupňů Celsia ve středu přijdou i přívalové deště. "Očekáváme bouřky zvláště v Čechách, kdy naprší okolo 30 milimetrů srážek," doplnila Honsová.

Začátek čtvrtečního dne bude ve znamení oblačné oblohy, kdy na východě republiky přibudou přeháňky a bouřky. "Očekáváme, že může dojít ke krátkodobému rozvodnění menších toků kvůli 50 milimetrovým srážkám," vysvětlila Honsová.

Obloha se v pátek zatáhne kvůli studené frontě od západu a dojde k ochlazení, kdy teploty na většině území Česka dosáhnou pouze okolo 25 stupňů Celsia. K zatažené obloze se navíc přidají přeháňky a bouřky, které by s sebou mohly ojediněle přinést i přívalové srážky.

"Víkend očekáváme proměnlivý," doplnila Honsová. Teploty se budou pohybovat okolo 21 až 25 stupňů Celsia a bouřky se vyskytnou ojediněle převážně v Čechách.

Jaké je podle vás ideální letní počasí?