asi není sama naše čtenářka s nickem Simič, která je smutná z toho, že venku to spíš připomíná zimu než jaro. Ale její děti si to tak neberou a vzaly výzdobu do svých rukou. Podívejete se, jak se jim povadla.

Hezký den všem. U nás to dneska vypadá, že by měly vypuknout Vánoce a nikoli Velikonoce. Sněhu po kotníky, nikde ani živáčka, ani ptáčci nezpívají, větvičky vrby místo toho, aby vypouštěly zelené pupeny, tak se shýbají pod tíhou sněhu, maličké sněženky, které se tak usilovně vytlačily ze země, také zakryl sníh.

simič

Ani v nejmenším to dnešní počasí nepřipomíná svátky jara-Velikonoce. Dneska jsem chtěla jít s dětmi na proutí, abychom měli z čeho upléct tatar, ale nevím nevím, spíš to vypadá, že půjdeme stavět sněhuláky! Tento rok mi moc a moc chybí taková ta jarní atmosféra. První nesmělé sluneční paprsky, svěží čerstvá zelená tráva, rozkvetlý zlatý déšť, pěvecké árie ptáků, příjemný jarní vánek s vůní prvních pupenů stromů a petrklíčů, první popálení od jarních kopřiv, které trhám a dávám do velikonoční nádivky a salátu.....

Děti se však odradit nedaly, nabarvily vajíčka, vyrobily přáníčka, stvořily velikonoční ozdoby a těší se na pomlázku. Holt letos se Paní Zima nějak nechce vzdát své vlády a předat žezlo jaru. A nám nezbývá, než se těšit, až to opravdové jaro skutečně začne!

simič

Mějte krásný den, vaše Simič.

Milá Simič, vaše děti jsou moc fajn a šikovné.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama