tensoval

Do nového roku vstupuje téměř každý z nás s nějakým tím předsevzetím, ať už se týká pracovního života, soukromých záležitostí nebo zdraví. Vždyť jak se říká, je lepší být bohatý a zdravý, než nemocný a chudý. Jak ale poznáme, že naše tělesná schránka už není v nejlepší kondici? U některých nemocí, zejména těch civilizačních, se totiž až do pokročilého stádia onemocnění prakticky neobjevují žádné obtíže. Tato skutečnost platí zejména pro vysoký krevní tlak neboli hypertenzi, která si tak vysloužila přezdívku tichý zabiják. Rozpoznání vysokého krevního tlaku není vůbec snadné - lze ho zjistit pouze měřením. To má za následek, že pouze tři ze čtyř postižených o své nemoci vědí, a jen každý třetí trpící hypertenzí je správně léčen. V pokročilém stádiu nemoci se pak objevují potíže jako je srdeční infarkt, mozková mrtvice nebo selhání ledvin. Na následky vysokého krevního tlaku umírá 40 procent lidí mladších 65 let!

Tlak vám může samozřejmě změřit lékař či zdravotní sestra, vhodnou alternativou je však také tlakoměr pro domácí měření, který představuje praktického pomocníka v boji proti hypertenzi. Jeho výhodou je možnost pravidelné kontroly, větší pohodlnost a mnohdy i přesnější měření, zejména pro pacienty, kteří trpí tzv. syndromem bílého pláště. Tlak by se měl měřit pravidelně ve stejnou dobu, nejlépe dvakrát denně. Pro domácí měření je vhodný např. digitální tlakoměr Tensoval comfort - je to praktický tonometr, který měří pohodlně a přesně tlak na paži. Tlakoměr má velký přehledný displej, jednoduché ovládání jedním dotykem a paměť na 2 x 30 měření. Samozřejmostí je prodloužená záruka na tři roky.

tensoval

Tensoval Comfort je k dostání ve vybraných lékárnách a výdejnách zdravotnických potřeb za doporučenou maloobchodní cenu 1.309 korun, rodinné balení se dvěma manžetami (22–32 cm a 32–42 cm) stojí 1.440 korun a balení se síťovým adaptérem pořídíte za 1.378 korun.

 

Reklama