Ale vy se milé čtenářky nenchte zmást tímto titulkem. Naše čtenářka Vladka 321 to zase tak vážně nemyslí. Přečtěte si její krásnou příhodu a prasnicí Chrochrou a těch mláďátek se také dočkáte

Krásný, dobrý, jarní den.

Pro mne nejkrásnějším a nejroztomilejším mládětem, které mne svoji hravostí a hebkostí vždy dostane je malé kotě. Káčátka, housátka a kuřátka jsou zase roztomile neobratná, selátka vesele jídla chtivá a kůzlátka temperančně skotačivá.

n

Jednoho dne jsme se rozhodli, že budeme sami hospodařit a na jaře si pořídíme mládě vietnamského prasete. Okoukli jsme inzeráty, poptali se v sousedství, připravili chlívek a těšili se na nový přírůstek. Manžel se synem se vydali pro malé sele a já s dcerou ještě poupravila jeho domeček a připravily jsme nějakou dobrou baštu na uvítanou.

Manžel se synem ale dlouho nejeli a tak jsme jim chtěly zavolat, telefon ale byl mimo signál a tak jsme jenom čekaly a čekaly. Po hodné chvíli se kluci ozvali s tím, že vezou překvapení a my se s dcerou ujišťovaly, že to určitě budou prasátka dvě a bude větší legrace. Čekání bylo už skoro nesnesitelné, když konečně pánové dorazili. Jaké bylo naše překvapení, když prasátka nebyla dvě, ale místo toho byla ve vozíku vystrašená velká samice. To bylo opravdu překvapení a ke všemu to ani nebylo vietnamské prase, které jsme si původně objednali. Prasečí holčina byla zalezlá až vzadu v koutku přepravního vozíku a tak jsme se jali ji dostat ven, moc to však nešlo a tak jsem raději šla udělat čaj, abychom přišli na jiné myšlenky. Při přípravě mi syn vyprávěl, jak pán vlastně už selata neměl, poněvadž je všechny najednou vzal jiný zájemce, a když už manžel se synem vážili takovou cestu, tak se na místě domluvili na samici, která měla být březí. Začínali jsme s hospodářstvím a tak to možná chlapům přišlo, jako dobrý nápad a riskli to.

n

Čaj byl hotov, Chrochryna (tak jsme prase pojmenovali) se snad již malinko zmátořila a tak jsme se jali ukázat jí cestu do chlívku. Pomalinku jsme ji vylákali z její dočasné ubikace, kterou jsme těsně přistavili k dvířkům. Po chvíli opravdu Chrochra vyrazila a ….dokonale proběhla svůj námi připravený vnitřní i venkovní domov - plot, neplot a ocitla se na hlavní zahradě, která neměla ještě po celém svém obvodu oplocení. Proč také - zelenina, ani ovocné stromky přece neutečou. Prase bylo venku a my měli strach, aby neuteklo. Museli jsme tedy zvíře dostat na oplocenou přilehlou okrasnou zahradu u domu. To šlo celkem hladce a nyní do chlívku, to bude horší a hlavně dokázat, aby Chrochra nadělala, co nejmenší paseku. Zavřeli jsme tedy vnitřní chlév, manžel šel udělat pořádné oplocení a my ostatní lákali prase na různé pamlsky tam, kde mělo ode dneška svůj domov.

Po velkých peripetiích se to povedlo. My byli dokonale zničeni a prase zase vystrašené. Ale hlavně, že bylo zavřené a my mohli uklidit spoušť, která se nám především na skalce povedla udělat.

Začalo zvykání. Chrochryna zprvu ani nejedla, natož aby měla radost z naší návštěvy. Jídlo jsme jí nosili pomaličku a pokaždé donesli nějaký pamlsek, aby nás začala akceptovat. Trvalo to dlouho, ale nakonec se podařilo. Dnes již Chrochra poslouchá na jméno, jí z ruky, dokáže porozumět, kudy má chodit a uznává, že nemůže do záhonů, ani na terasu. Je velmi mazlivá. Jen jedno se nám nepovedlo. Časem jsme zjistili, že samice nebyla vůbec připuštěná a tedy těšení se na mláďata vzalo za své. Vrátit Chrochrynu jsme také nedokázali a tak si u nás žije již pátým rokem. Dělá nám tlusťoučkého pejska a těší se dobrému zdraví.

Mláďátka by byla jistě pěkná, ale nám se tenkrát to mláďátkové jaro prostě nepovedlo v pravém slova smyslu, ale i tak jsme vlastně slavili nový přírůstek do naší „zvířecí“ rodiny, který se k nám opravdu dostal v březnu.

mMusím ale podotknout, že letos čekáme mláďata od naší kozy Kamily a tady je to vážně jisté. Kozu máme od kůzlete, loni úspěšně porodila kozičku a kozlíka a v zimě byla u kozla Matěje na námluvách. Takže 20. května se těšíme na nové přírůstky a to již budou jistě i vylíhlá káčata, jež si nyní ještě hoví ve svých skořápkových kolébkách pod kachní matkou v hnízdě a králičí miminka od dvou již připuštěných králičích mamin.

Vladka321

Milá Vladko321, díky za úžasný příspěvek k dnešnímu tématu a držím palce nejen vám, ale i všem zvířatům

Text nebyl redakčně upraven

A co vy milé ženy-in? Máte také nějaký příběh s mláďaty?

  • Jaká mláďata vás nejvíc „dostávají“?
  • Máte nějaké fotky mláďat? Pošlete nám je?
  • Ujaly jste se někdy nějakého sirotka?
  • Piplaly jste někdy nějaké opuštěné mládě?
  • Napište nám, jak to dopadlo.

Na vaše příspěvky a fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Jedna z vás získá tuto překrásnou publikaci o přírodě, kterou vydalo nakladatelství Knižní klub

n

Reklama