disco

V období puberty jsem bydlela s našima na malé vesnici. Poměrně brzy se chodilo na místní vesnickou diskotéku, frčela houba a DJ Bobo byl z místního kulturáku slyšet na kilometry. V té době existovala v Bravíčku rubrika Tenkrát poprvé. Všechny jsme to četly…

Na diskotéce jsem byla poprvé, když mi bylo třináct. Samozřejmě na tajno. V patnácti jsem měla už povolenku zůstat do dvanácti, ale musela jsem být stále ve střehu. Čas od času se stalo, že se mezi dveřmi objevil táta, který šel domů z hospody. Dovedete si představit, jak jsem se cítila, když kráčel přes taneční sál rovnou ke mně…

Byla jsem o něco starší než moje spolužačky. Bylo mi patnáct, jak se tehdy říkalo, už jsem „mohla“. Ony na své narozeniny doslova netrpělivě čekaly. Nikdy jsem se s nimi moc nedružila, ale o tom, co chystají na své narozky, věděla snad celá vesnice. Vymyslely, že pojedou na víkend někam k vodě, kde narozeniny oslaví a zároveň tam „o to“ přijdou. A jak naplánovaly, tak i vykonaly. Byly tuším čtyři a všem se to tenkrát „povedlo“! A zas o tom všichni věděli.

Přestože se mnou puberta v té době mlátila ze strany na stranu, nechápala jsem je, nehrnula se do ničeho a žádné z nich to jejich úžasné „poprvé“ nezáviděla.

Stejně jako nezávidím ani teď, když je u nás na vesnici potkávám s kočárkama. Praštily do toho všechny ve stejnou dobu, předpokládám ale, že na tomhle se už nedomluvily,  i když kdo ví!

lupa

Reklama