O víkendu se na nás zase po dlouhé době usmálo slunce. Ale přiznejme si, že to zase žádný zázrak nebyl a na pořádná vedra si budeme muset ještě počkat. Tak až budete přemýšlet, čím se trochu zahřát, když nedočkavě vyběhnete v letních šatech a nebe se zakaboní, nezapomeňte na tenký letní svetřík.

SVETR

Určitě nějaký doma máte, a pokud ne, hned se po nějakém podívejte, protože tenhle kousek oděvu nevyjde z módy nikdy. Hodí se skvěle jak k letním šatům, tak třeba k sukni a topu. A když náhodou začne pařák, ležérně si ho přehoďte přes ramena, uvažte v pase nebo prostě schovejte do kabelky. Naštěstí se stále nosí dost velké, aby se tam bez újmy na vzhledu vešel.

svetr

K sukním je úplně ideální twinset - dva svetříky z jednoho materiálu, v jedné barvě, ale s rozdílnou délkou rukávů.

Dají se nosit dohromady i zvlášť a dodají vám retro šmrnc dámy padesátých let.

svetr

Twinsety už hodně dlouho porušují ono nepsané pravidlo, že nic není napořád.

Vznikly sice v Americe v době hospodářského zázraku, kdy bylo nanejvýš žádoucí ukazovat, jak se všem dobře daří, kdy se žena několikrát za den převlékala a ke každé příležitosti si brala jiné šaty, aby byla pýchou a dokonalou vizitkou manželova úspěchu…

svetr

To všechno odnes čas, dnes jsme praktičtější a samostatnější, ale twinsety přežily a nosí se v podstatě v nezměněné formě dodnes.

Nosíte svetříky? Máte doma twinset? Líbí se vám některé modely na obrázcích?


Redakční tip:

perwollJak pečovat o jemné svetříky? Naším tipem je Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru!

Prací prostředek Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru se používá na vlněné, hedvábné a jemné prádlo všech barev. Tento prací prostředek vytváří pěnový polštář, který brání zplstnatění vlněných vláken. Díky speciálnímu složení, které chrání vlákna, si vlna zachovává svoji hebkost a měkkost.
Pečuje nejen o vaše vlněné oděvy, ale také o všechny jemné tkaniny, jako jsou např. punčochy, spodní prádlo, plavky, saténové hedvábí, len apod. Prací prostředek Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru - jemné tkaniny vypadají stále jako nové i po několika vypráních. Více na www.perwoll.cz.

Reklama