tenisky.jpg

Kde se vzaly tenisky?
Tenisky, kecky nebo sneakersy. Ať už budeme říkat této oblíbené obuvi jakkoliv, všichni víme, o co vlastně jde! Nejeden z nás je zatvrzelým milovníkem právě těchto pohodlných a stylových bot, které zůstávají po desetiletí na prvních místech žebříčku trendů. Nespornou výhodou je fakt, že i módní diktát je k této zdánlivě sportovní obuvi více než benevolentní, a dovoluje nám ji kombinovat snad se vším, co hraje prim v našich skříních. Zajímavý je i příběh vzniku tenisek. Ten se začal psát v 19. století, kdy Charles Goodyear vynalezl způsob, jak vulkanizovat kaučuk pro následné zpracování a výrobu pneumatik. Mnoho výrobců právě pneumatik pak rozšířilo své pole působnosti do obuvnictví, kdy začali vyrábět i gumové podrážky. I ty byly totiž vyráběny ze zmíněného kaučuku. A kde vzaly svůj název sneakersy? „To sneak" znamená v překladu něco jako plížení se – a jelikož právě gumová podrážka umožňuje chodit tiše, název plátěných bot s gumovou podrážku se sám přímo nabízel. Ať už ale zvolíte k šatům takové sneakersy, klasické tenisky, nebo jakékoliv jiné sportovní boty, věřte, že nešlápnete vedle.

Maxi šaty a dámské tenisky? Stylová kombinace plná pohodlí
Dámy, ruku na srdce – která z vás se po pár hodinách v podpatcích netěší, až si dá konečně nohy nahoru? Nohám sice právě botky s vysokými podpatky sluší, ale chodidlům zrovna neprospívají. I když existují místa, kam se sportovní boty nehodí, na denní nošení je určitě rádi obujete. Sportovní boty jsou totiž skvělým způsobem, jak dotáhnout k dokonalosti i původně čistě elegantní outfit.

  • Klasické černé nebo bílé Converse boty budou skvělou obuví k jednobarevným a jednoduchým maxi šatům, které snadno doplníte o koženou kabelku. Obecně jsou právě tyto dámské tenisky synonymem pro jednoduché a stylově obutí.
  • Kotníčkové tenisky v jakémkoliv barevném provedení budou skvělým způsobem, jak oživit podzimní outfit složený z dlouhých šatů a koženkové bundy.
  • Barevné výrazné tenisky s masivní podrážkou budou ideální pro ty z nás, které si rádi přidají nějaký ten centimetr na výšce.
  • Nechce se vám příliš experimentovat? Pořiďte si jednoduché bílé dámské tenisky s tkaničkami, které vypadají skvěle k jakýmkoliv šatům, sukním i džínám.

Takové sportovně elegantní outfity budou vypadat skvěle v letních dnech doplněné o jednoduchou kabelku i na podzim společně s lehkou bundou a batůžkem. Pokud se bojíte přílišného kombinování, pamatujte, že jakmile spojíte více jednoduchých kousků dohromady, váš outfit nikdy nebude přeplácaný. Vyhněte se tak pro jistotu množství vzorů a barev, které by dohromady nemusely vytvářet příjemný celek.

Vše pod jednou střechou
Že nevíte, kde obuv i trendy doplňky shánět? My vám poradíme – v prodejnách CCC i v jejich internetovém obchodě najdete množství tenisek, batůžků i kabelek, ze kterých si zaručeně vyberete i vy to pravé přesně pro vás.

Už víte, v jakých botách vykročíte vstříc podzimním dnům?