tenisky

Jak samotný název napovídá, původně byly tenisky určeny výhradně ke sportování. Ale to už je dávno minulostí. Tenisky opustily antukové kurty a vydaly se do ulic. Dnes patří neodmyslitelně ke garderobě všech, kteří mají rádi pohodlí a stále mladého ducha.

Tenisky sice patří k nejoblíbenějším botám mladé generace, ale nevyhýbají se jim ani ti dříve narození. Tenisky jsou symbolem mládí, bezstarostnosti a pohodlí. Jsou (relativně) levné, pohodlné a hlavně in.

Nosí se k snad ke všemu, na co si vzpomenete. K džínsům jsou samozřejmostí, ale výborně se hodí i k šortkám, sukním a letním šatům. Na tom není nic zvláštního. Ale poslední dobou nacházejí uplatnění i v kombinaci s formálnějším stylem oblečení, jako jsou kostýmky (sukňové i kalhotové) a pouzdrové šaty. Ať už se vám to líbí, nebo ne, tomuto konzervativnímu stylu dodávají nový rozměr a mladistvý šmrnc. Podmínkou je, aby byly čisté a vypadaly stále jako nové.

tenisky

Hitem posledních sezon jsou tenisky s metalickým povrchem, nebo duhové, nebo opálové. Takové boty jsou velmi nápadné, proto se hodí spíš k jednobarevnému oblečení, vedle něhož ideálně vyniknou a celek nepůsobí lacině.

Jaké tenisky si pořídit?

Výběr je opravdu široký a záleží na vašem vkusu. Klasikou jsou „plátěnky“ (kotníčkové i nízké), módní minimalistické „nazouváky“ bez tkaniček, nebo kvalitní tenisky z kůže, které vydrží několik sezon. Ženy, které se neobejdou bez podpatků, si můžou pořídit tenisky na malém klínku.

nazouvaky

Foto: salamander

Čtěte také:

K večerním róbám barevné tenisky, diktují návrháři

Hledáte pohodlné a elegantní boty? Zkuste model s volnou špičkou a patou

 

Reklama