Bez pohodlných bot s nízkým podpatkem (nebo bez něj) se neobejdeme. Rozhodně by neměly chybět v naší „boto-výbavy“. Které jsou u vás nejoblíbenější? Pokud jste se ještě nerozhodla, zkuste se inspirovat v tomto článku

Balerínky. Od konce padesátých let, kdy je proslavila éterická Audrey Hepburn, ušly takřka beze změny dlouhou cestu. Jsou symbolem dívčího půvabu a ženskosti. Svou elegancí klidně nahradí lodičky, svou pohodlností je jistě předčí. Balerínky můžete vzít úplně ke všemu, ale nejvíc jim to asi bude slušet s modely, které se tak trochu podobají ikonickým kouskům padesátých let. Ať už jsou to široké sukně nebo úzké kalhoty nad kotníky.

Tenisky. Sportovní, svobodomyslné, nezávislé, věčně mladé. Takové budou asi všechny milovnice těchto plátěných bot. S teniskami si rozumí nejen tepláky, ale hlavně džínovina. Kalhotami počínaje, sukněmi a šortkami konče. Nejpopulárnější a nejstylovější jsou samozřejmě conversky, které nosí i slavné celebrity. Můžete je mít ve všech barvách, dokonce i vzorované, s tkaničkami i bez.

Mokasíny jsou opět klasika, ale budou je volit spíš „usedlejší“ typy žen. Jsou dobrým kompromisem pro ty, které už se necítí na tenisky ani balerínky, ale chtějí pohodlné a stylové boty. Mají kulatou špičku, která nohám dopřává komfort, a přitom jsou elegantní a nadčasové. Mokasíny se spíš hodí ke kalhotám, ale některé zdobenější typy můžete vzít i k sukním. Většinou se nosí na bosou nohu.

Co vy na to, milé ženy-in, vybraly byste si?

Foto: Salamander, Converse

Čtěte také:


Strašidelná soutěž, úkol č.4. - číslo -66

 

Reklama