Přestože na procenta vyhrála volby ČSSD, zvítězila v této zemi jednoznačně PRAVICE. Koalice, která se rýsuje, vypadá životaschopně!

I když se Sociální demokracie spojí s Komunisty, což patrně udělá, nebude mít dostatečnou sílu, aby sestavila vládu. A to ani přes ambice pana Sobotky, který v nedělní debatě vrhal ohnivé koule na zúčastněné.

Naopak z mého pohledu milý dojem vyvolávali potencionální koaliční partneři z řad ODS, TOP 09 a VV. Přestože pan John nepůsobil zrovna jako profesionální politik, nějak to ani nevadilo. Byl lidský, byť amatér.

Důležité spíš je, že tihle lidé by se do budoucna mohli domluvit a jejich zájmy s ohledem na dění v České republice se navzájem doplňují. Alespoň to byl můj osobní dojem.

Tenhle dort, upečený ze tří hlavních ingrediencí, by prostě mohl být dobrý a chutě v něm by se nemusely vzájemně potlouct.

b

Jiří Paroubek odchází

hOn asi nedojde od politiky nijak výrazně daleko, ale i tak je to pozitivní zpráva.

Asi ne pro něho, patrně si představoval zcela jiný volební výsledek a ovace, ale pro mnoho občanů, a dokonce i některých voličů ČSSD, je to pozitivní zjištění.

Naduté vystupovaní, dogmatický projev, věčné mentorování a agresivní způsob jednání s kýmkoli, kdo by jen projevil náznak nesouhlasu, mu nakonec zřejmě podrazily nohy i tam, kde to nečekal.

Inu, diktátorům zřejmě už pokvete pšenka málokde, pane „Neomylný“.

KDU-ČSL neprošli

Pravděpodobně to není proto, že by lidé v téhle zemi měli něco proti křesťanům, ale možná je to spíš proto, že situace byla tak vyostřená a lidé prioritně řešili pravá-levá, zadlužování-šetření,  že v tomhle všem prostě nezbyl pro stranu pana Svobody prostor.

Zelení jsou také mimo

Zelené zřejmě potkal podobný osud jako KDU, přičemž si myslím, že jim ani moc neprospěla „melounová“ politika a osoba paní Kateřiny Jacques, jejíž hollywoodský výtah na politickém žebříčku zřejmě málokdo ocenil.

Nechybělo moc a měli jsme nácky v parlamentu!

Naopak překvapivě a nebezpečně velkou podporu dostala ultrapravice, což by měla být hlavně zpráva pro ty, kteří budou tvořit naší budoucí vládu. Jen tak v této zemi nebudou mít takovéto strany stoupající preference, když se aktivněji a spravedlivěji budou řešit otázky, které trápí prakticky každého voliče vpravo-vlevo-ve středu- …ve čtvrtek, v neděli…

Měl by dostat pan Sobotka příležitost sestavit vládu?

A to i přes to, že po praktické stránce je to možná zbytečné a jen se bude zdržovat? Jak myslíte, že se zachová pan prezident, který, jak víme, má velkou slabost právě pro TOP 9?

To jsou otázky pro vás.

Možná by se mělo učinit všechno pro to, aby se předešlo případným pochybnostem a pan Sobotka spolu s ČSSD by si to měli byť asi zbytečně zkusit. Alespoň nebudou moci remcat, že se někomu stranilo, nebo že neměli příležitost.

  • Slibujete si hodně od středo-pravicové vlády tak, jak se nám rýsuje?
  • Vaše dojmy z voleb?

Jen tak mimochodem – stále existují místa – města, kde se na prvních dvou místech utkali ČSSD a KSČM a kam pravice skoro ani nesmí. (Varnsdorf, Rumburk a další)

Proč myslíte?

Reklama