Pokud hledáte místo, kam se v zimě vydat, vyzkoušejte například Tenerife, ze souostroví Kanárských ostrovů. Nebudete litovat. Čeká vás krásná dovolená!

 

Chcete se koupat v moři, ochutnat místní speciality, odpočívat či vyrazit na výlet na nejvyšší horu Španělska? Pak určitě vyražte na Tenerife.

 

Na Tenerife se dostanete z Prahy za necelých pět hodin letu. Vystoupíte z letadla a místo pochmurného ledového počasí, které kraluje u nás doma, vás ovane svěží větřík a teplé slunce. Prostě pohoda. Právě jste vystoupili na ostrově černých pláží a bělostné mořské pěny.

 

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů a nachází se 125 km od západního pobřeží severozápadní Afriky. Z přírodních krás ostrova můžete obdivovat sopku Pico del Teide vysokou 3 714 m, která je zároveň nejvyšší horou španělského království. Tato hora se stala symbolem ostrova Tenerife. Špičatý vrchol, velmi často pod sněhem, je vidět ze všech ostatních ostrovů.

 

Nemusíte se bát, že sopka je nebezpečná. Naposledy vybuchla roku 1798. Jeden z jejích dávných výbuchů ale vstoupil do dějin Španělska. Traduje se, že když roku 1492 okolo Tenerife plul Kryštof Kolumbus, sopka tehdy také vybuchla, což námořníci považovali za špatné znamení. Není divu, že byli poněkud nervózní, na tehdejších mapách končil svět za ostrovem El Hierro.

 

Sopka Pico del Teide je součástí národního parku, který tvoří rozsáhlý kráter Caňadas, pozůstatek výbuchu obrovské sopky - kráter má v průměru 16 kilometrů. Je to působivá, úchvatná, až téměř nepřirozená krajina. Na Pico del Teide se dostanete buď lanovkou nebo pěšky. Lanovka má konečnou zastávku několik set metrů pod vrcholem. Pokud nemáte patřičné povolení, na vrchol se bohužel nedostanete. Výstup je možný jen na povolení.

 

Krásné jsou ale i pláže, které přímo lákají k odpočinku a relaxaci.

Jih ostrova je horký a slunečný s jemnými plážemi a pozlaceným pískem, určeným k oddechu a potěšení. Sever je zelený a úrodný s velice rozmanitou flórou, s rozsáhlými a bujnými lesy a velkými obdělávanými plochami. Na jeho pobřeží, odloučeném od světa, najdete malé zátoky mezi skalnatými srázy.

 

Dovolená na Tenerife slibuje odpočinek i řadu krásných výletů. Také stálé počasí a teplé moře. Vyražte tam a užívejte si.

 

Na Gran Canarii, na Tenerife a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, otevřeno je sedm dní v týdnu.

 

Případně na telefonu: +420 / 221 969 224 nebo +420 / 221 969 234
Mobilní operátor: 602 313 049 
Fax: 224 946 391 nebo 224 948 025.