Tenerife je rozlohou největším z Kanárských ostrovů. Je známý tím, že se na něm hrdě tyčí nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide, která je zároveň činnou sopkou. Je vysoká 3718 m, nalézá se v srdci ostrova a je jeho symbolem. Kolem sopky se rozprostírá národní park Teide, který zabírá 36 % ostrova. Pokud se chcete dostat do těsné blízkosti vulkánu a udělat si sem výlet,  necelých 200 metrů pod vrchol sopky je možné vystoupat lanovkou.

První turisté sem přišli v 19. Století, hledali zde krásné moře, slunečné podnebí a čistý vzduch. Časem se tento ostrov stal velmi oblíbeným. Díky vyšším teplotám, které jsou tu celoročně, je to oblíbená destinace, kam jezdí turisté po celý rok.

Proč sem jet na dovolenou?

Poznejte sopku! Kromě klasické dovolené, kterou můžete strávit na pláži u moře zde můžete podniknout spoustu jiných věcí. Jestliže vás lákají pěší túry a milujete hory, určitě bude pro vás sopka Pico del Teide magnetem. Národní park, lávová pole, nádherná rozervaná krajina, tyčící se nad mraky. Díky své výšce je park dost vysoko, proto se nezapomeňte dobře obléci. V průvodci najdete několik zajímavých cest, které můžete podniknout a objevovat krásy přírodního parku. Pak teprve pochopíte, jak je okolí sopky krásné. Jestliže patříte mezi aktivní horské turisty a budete chtít vystoupat až na samý vrchol, nezapomeňte, že musíte mít povolení od místních úřadů. V opačném případě vám bude při výstupu hrozit pokuta. Jestliže sem budete cestovat s cestovní kanceláří – například s Canaria Travel, její delegáti vám určitě s povolením pomohou.

Dalším tipem pro nádherné vycházky je sopečné pohoří Anaga, které vytváří malebné pásmo vrcholů (Montes de Anaga). Díky chladnému a vlhkému podnebí je zde buná vegetace, krásné lesy a stromy. Úzké cesty vedou rozeklanými a často nepřístupnými údolími, vinou se strmými skalními stěnami. Pokud zdoláte namáhavé stezky, budete odměněni úžasnými výhledy na skalnaté pobřeží. Pokud máte rádi majáky, pak se vydajte do Chamorgy, jedné z nejpůvabnějších vesniček na Tenerife. Odsud se vine dvoukilometrová strmá stezka směrem na východ k majáku Anaga, který se tyčí na strmém vrcholku.

FOTOALBUM:

Ostrov nabízí také dobré podmínky pro surfování, pro windsurfing. Zejména v okolí El Médano, což je oblíbený cíl vyznavačů těchto akčních sportů. Dalším oblíbeným místem je Roque de las Bodegas, záliv a kamenitá pláž. Vetrnné podmínky jsou přímo vynikající. Kousek na vých najdete na malebném útesu dvě rybářské vesničky Almaciga a Benijo, zaujmou vás svou typicky ostrovní tváří a hospůdkami, kde se dobře najíte.

Pláže na ostrově jsou ve většině tvořeny sopečným pískem, jsou tedy černé. Díky tomu zde nejsou dobré podmínky pro šnorchlování. Zlatavý písek najdete na Playa de las Americas a na Playa de las Teresitas – zlatavý písek tvoří dvoukilometrovou pláž (písek byl ale navezen ze Sahary). Najdete ji blízko města Santa Cruz.

O dalších tipech a krásných místech na tenerife se dozvíte v dalším článku, který pro vás chystáme, najdete jej v rubrice Cestování.


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adresewww.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Canaria travel

Reklama