Chystáte se na Kanárské ostrovy? Pak si vyberte Tenerife! Tento ostrov nabízí nejen krásné pláže a relaxaci, ale také spoustu možností pro pěší výlety.

Ostrov Tenerife je největším z Kanárských ostrovů a je považován za kontinent, protože se zde vyskytují oblasti s různými klimatickými podmínkami, rostlinami i zvířaty.
Sever ostrova je o něco chladnější a častěji zde prší, takže je neuvěřitelně zelený – plný banánových plantáží a stále kvetoucích stromů a keřů.
Jižní část ostrova je vyprahlejší s výrazně teplejším počasím, zde se rozléhají největší oblíbená letoviska ostrova. Na dovolenou sem můžete přijet kdykoliv v roce, vždy je tu příjemně teplo.

Lidé žijící na Tenerife jsou velmi přátelští. Jsou zvyklí na cizince, kteří sem jezdí za odpočinkem a váží si jich, přece jen turismus je hlavním výdělkem ostrova.

Symbolem ostrova je nejvyšší hora Kanárských ostrovů i celého Španělska – Pico del Teide (3.718 m). Celý ostrov je sopečného původu, i hora Teide je sopka. Kolem nejvyšší hory se rozprostírá nádherný Národní park Teide, který zabíra 36 % celkové plochy ostrova. Všechny cestovní kanceláře sem pořádají výlety. Pokud si chcete ale výlet užít, vypůjčete si auto a zajeďte sem sami. Sopečná krajina je nádherná. Lávová pole s ostrými výčnělky, hrdé skalní útvary a vysoké hory vám připraví nevšední zážitek. Je to místo, které už je nad mraky, takže je tady vždy slunečno. Jen je trochu chladněji, nezapomeňte na teplejší oblečení. Pokud budete chtít, můžete se vydat lanovkou necelých 200 metrů pod vrchol vulkánu Pico del Teide. Lanovka ale jezdí pouze za dobrého počasí. Když budete kupovat jízdenku, rozmyslete si, zda pojedete také dolů, nebo si uděláte sestup pěšky. Automaticky vám totiž prodají jízdenku jen jedním směrem a nahoře už není možné si koupit lístek zpátky. Sestup dolů není náročný, je to hezká procházka po vyznačené a bezpečné cestě. Jen nezapomeňte na teplejší oblečení a kvalitní boty. Teplota nahoře se i v létě často blíží nule.

Jestliže se nechcete vydávat do výšin národního parku, pak si naplánujte výlet do vesničky Masca, kolem které se rozprostírá snad nejkrásnější krajina na celém ostrově. Leží hluboko v roklině, kterou se dá po kamenité cestě dojít až k moři. Je to sice náročnější terén, ale výsledek stojí za to. Na konci se vám otevře malebná pláž s romantickým molem. Návštěva Mascy se dá zkombinovat s plavbou lodí, která vyráží každý den z blízkého přístavu z Los Gigantes.

Moře je u Tenerife stejně krásné a teplé jako na ostatních blízkých ostrovech. Většina pláží má černý, jemný lávový písek. Je to zvláštní pocit, když vylézáte z vln a máte tělo pokryté černočernými zrnky písku. Určitě si zde užijete zábavu, slunění a odpočinek, pláže jsou obklopeny obchůdky a restauracemi.

Na své dovolené musíte ochutnat místní speciality. Dary moře umí zdejší kuchaři zpracovat tak výtečně, že budete mít tuto chuť ještě dlouho v paměti. Čerstvé ryby na grilu, krevety, výtečné zeleninové saláty a místní červené víno, to jsou chlouby kulinářského umění tohoto ostrova.

Pokud se vydáte na Tenerife s dětmi, určitě si nenechte ujít zoologickou zahradu Loro Parque v Puerto de la Cruz , která se může pochlubit několika světovými unikáty – největší skupinou papoušků, obřím podmořským akváriem či největším výběhem tučňáků. Děti ale mohou také obdivovat ledního medvěda, gorily, tygry a další exotická zvířata. Pokud nepojedete vypůjčeným autem, sveze vás sem Loro Parque autobus. Stejně tak se dostanete i zpátky do vašeho hotelu.

Kam na Tenerife?

o Známá letoviska: Playa de las Américas, Los Cristianos, Los Gigantes

o Playa de las Teresitas – oblíbená uměle vytvořená pláž s bílým pískem

o Národní park Teide – pustá krajina s nejvyšší horou, sopečnými komíny a lávovými poli

o Masca – vesnička s nádhernou krajinou

o La Laguna – město zapsané na seznamu památek UNESCO

o Paisaje Lunar – bílé skalní útvary vypadající jako měsíční krajina poblíž vesnice Vilaflor

o Taganana, El Draguillo – ideální oblast pro surfaře

Jak se dostat na vrchol Pico del Teide?

Jestliže chcete vystoupit až na samotný vrchol sopečného kráteru, musíte si vyřídit bezplatné povolení v kanceláři národního parku, která se nachází v Santa Cruz de Tenerife. Zde je otevřeno pondělí až pátek od 9 do 14 hodin. Musíte mít fotokopii cestovního pasu, povolení je omezeno časově, platí pouze na jeden den.

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel  více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.
Reklama