Čtenářka Tina5 je nemocná, ale i tak si umí pohyb zimní krajinou na lyžích nádherně emočně užít. Letos se bojí, že asi nevyjede. Děkuji Vám Tino5 za příspěvek

Milá redakce, krásně popsané pocity, přesně jsem si vzpomněla na své běžecké chvíle, jen jsem je neprožívala v Laponsku, ale tady u nás, i přesto jsem měla velice podobné pocity.

Zvláště, mohu-li jet čistou nedotčenou krajinou, kochat se zimní přírodou, omrzlými stromy a svítí-li na nás sluníčko, žádné mlhy a inverze, je to opravdu zážitek na celý život, ten úžasný pocit mi nikdy nikdo nevezme, snad ani ta skleněná nemoc, která mě občas pěkně prohání:-))

Ke sjezdovkám jsem si nikdy nenašla cestu, ale běžky jsem milovala od lyžáku, kdy jsem na nich stála poprvé.

Namazat lyže neumím a u kamarádky jsem zažila, že si je namazala tak dobře, že se nehnula z místa.

Vzpomínám si na jedno předjaří, kdy už se každý těšil na jaro a sluníčko a odkládal zimní bundy a kamarád, který je veliký sportovec a běhal po lese, našel v lese ještě kus sněhové plochy, tak vzal v neděli běžky a vyrazil. Úsek nebyl delší než 500metrů, ale i tak to stačilo k tomu, aby se vrátil domů celý šťastný, že si ještě našel místečko a prohnal své běžky. Přišlo mi to velice legrační, když jsem si představila, jak běhal sem a tam, ale chápala jsem ho.

Pokud se člověk stane závislým na nějakém sportu, dá mu hodně. A já jsem na endorfinu, který se vyplavuje sportem velice závislá, i když mám chvíle, kdy se mi opravdu nic a nikam nechce.

Letos jsem ještě nevyjela a obávám se, že ani nevyjedu. Jezdívala jsem sama, nevadilo mi to, naopak, ticho a klid jsem si náležitě užívala.

Pěkný den.

Tina5


Běžky, běhání na lyžích, bílá stopa, to je dnešní téma dne!

  • Jaký je váš vztah k běhání na lyžích?
  • Máte nějakou vtipnou, smutnou, strastiplnou, aktuální historku?
  • Už jste letos vyjela?
  • Umíte si namazat?
  • Kam jste se na běžkách podívala?
  • S kým nejraději na lyžích jezdíte?

Napadá mně hromada otázek, ale holky šikovné si je dokážou správně položit i samy.

Pište mi na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes v 16 hodin odměním tak, že na to dlouho nezapomene.  

Reklama