Ten večer

Premiéra: 20. září 2007

 

 

Její největší tajemství bylo jejím největším darem.

 

Na sklonku svého života Ann Lordová rekapituluje svůj život, ve kterém vystává jedna silná vzpomínka, kterou nikdy nikomu neodhalila. Nyní se s ní však rozhodla svěřit svým dcerám – Constance a Nině. Obě bedlivě naslouchají, když jim matka začne vyprávět o muži, kterého milovala víc než kohokoliv jiného.

 

Kdo je však tento Harris, zajímají se dcery, a v jakém vztahu je k naší matce? Zatímco se Constance a Nina snaží poskládat střípky z matčina a zároveň svého vlastního života, matka cestuje ve své mysli zpět k letnímu víkendu před 50 lety, kdy byla ještě Ann Grantovou…

 

…mladou ženou pocházející z New York City, která byla hlavní družičkou na svatbě své nejlepší kamarádky z vysoké školy, Lily Wittenbornové. Nastávající nevěsta je nervózní a raději se obrací s žádostí o pomoc na svoji první družičku než na svoji matku. Ann stojí po boku své přítelkyně, avšak je blízko i jejímu nespoutanému bratru Buddymu.

 

V Ann se však probudí neočekávané city, když potká jednoho ze svatebních hostů – Harrise Ardena, dlouholetého a důvěrného přítele Wittenbornových. Láska k Harrisovi změní Ann celý její život a také životy jejích dcer… navždy.

 

Snímek Ten večer spojuje hvězdné herecké obsazení a příběh založený na oblíbeném románu Susan Minotové, do filmové podoby upravené Susan Minotovou a držitelem Pulitzerovy ceny Michaelem Cunninghamem (Hodiny), pod režisérskou taktovkou Lajose Koltaie (Fateless).

 

Evening je hluboce emocionálním filmem, který zobrazuje nekonečnou lásku, která pojí matku s dcerou – viděnou skrz spektrum matčina života, který vrcholí optimismem, směřuje k bodu zvratu, až postupně klesá ke svému závěru. Dva příběhy skutečných životních matek a dcer – Vanessa Redgraveová a Natasha Richardsonová, Meryl Streepová a Mamie Gummerová.

 

Evening

 

Při psaní své knihy Evening doufala autorka a scenáristka Susan Minotová, že „Každý, kdo si přečte tento ženský příběh, bude přemýšlet o tom, co je v jeho osobním životě důležité, o co se nejvíce strachuje a jak bych chtěl žít dál.“

 

Stejně jako mnoho čtenářů oblíbeného bestselleru, tak i vztah producenta Jeffreyho Sharpa ke knize se stal zcela osobním. Sharp uvádí: „Ta kniha zkoumá pohled jedné ženy do minulosti, když její děti sedí u její postele a dozvídají se mnoho o tajemstvích z matčina života. Když sledujete rodiče nebo milovanou osobu na sklonku jejich života, vidíte, že se často v mysli vrací do míst, která většinou nejste schopni pochopit. Máte pak silnou touhu jít do těchto míst s rodiči a pokusit se pochopit, co se kdysi stalo. Ale to dobře nejde; je to celý jejich život a vy si musíte uvědomit, že jste jen jednou z částí tohoto života.“

V tomto snímku mimojitých  uvidíte:

Vanessa Redgrave (Ann Grant Lord), Meryl Streep (Lila Wittenborn), Toni Collette (Nina), Claire Danes (Young Ann), Natasha Richardson (Constance Lord).

Chcete vyhrát DVD z distribuce společnosti Spi-film, kosmetické balíčky Pietro Filipi nebo knihu Ten večer? Potom se zapojte do soutěže ZDE

 

Reklama