Věřte nevěřte, člověk je tak naprogramovaný, že nelibou vůni zaznamená i ve spánku a procitne. Mně se tohle stalo na svatební cestě.

Svatbu jsme pojali netradičně, v rámci dovolené a utajeně. Všecko proběhlo, jak náleží, svatba samotná se vydařila a dovolená byla opravdu krásná. Za místo dovolené jsme zvolili naše oblíbené místo a ubytovaní jsme byli na zahradě v krásné dřevěné chaloupce, ostatně jako vždy. Přiblížil se den odjezdu, abychom se ráno nemuseli honit, už jsme si napolo sbalili zavazadla a ulehli ke spánku. Spalo se nám dobře, do chaloupky otevřenými okýnky pronikaly příjemné vůně ze zahrady - sušícího se sena a dozrávajícího ovoce, prostě idylka.

Když vtom mě něco ze sna vytrhlo. Bylo to jako rána kladivem do hlavy. Místností se šířil strašlivý silný zápach, přicházející zvenčí. Manžel byl vzhůru už také, oba jsme třeštili oči do tmy a přemýšleli, co je to proboha za hrůzu... Pak jsme přišli na to, že pilní zemědělci přes noc polévali své latifundie močůvkou, a protože nebyl vítr, který by to odnesl na opačnou stranu, odér z blízkých polí se rozlil po celém městě a zavalil nás i v domečku.

Bylo jasné, že máme po spaní, smrad by se dal krájet a vyvětrat ho? Kam?! Zavřít se? Tak to bychom se ubednili spolu s tou hrůzou společně... A tak jsme rozsvítili, navázali na práci z večera a dokončili balicí práce. Ještě nikdy se mi nestalo, abych před puchem prchala, ale tohle bylo opravdu na omdlení. Vydržet se to nedalo, jediné řešení byl útěk. Nikdy bych neřekla, že smrad je tak účinný prostředek, až dokáže člověka vyštvat a je mi jasné, jak mocnou zbraň vlastní tchoř, skunk a jim podobní.

Už se to nikdy neopakovalo, myslím, že to město tehdy povstalo proti zemědělským "partyzánům" jako jeden muž a oni podobnou exhibici podruhé nezkoušeli. Bylo to sice pod rouškou tmy a utajeně, ale čichatelný, i když neviditelný účinek jasně vedl k pachatelům:).

Gerda


Díky Gerdě za historku, která vás probudí ze sna. Musela to být vážně síla, párkrát jsem kolem podobného pole projel, ale že by to dolehlo na celou vesnici… To muselo být jako jedna z ran egyptských tohleto! Vážně děsivá představa!

Stalo se vám něco podobného? Vyhnal vás odněkud třeskutý smrad? Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz

Reklama