Soutěžnímu tématu o tom, zda bych si vzala svého muže podruhé...jsem prostě neodolala:

To se vám tuhle, v zrcadlové síni na Petříně, potkali pánové Podlaha a Babica. A jak už to mezi muži chodí, hecovali se ohledně toho, který z nich je šikovnější. Rozsoudit je mělo zrcadlo v bludišti. Pěkně, jeden po druhém, se dožadovali odpovědi:

"Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, kdo je nejšikovnější?"

"Ty Přemku, jsi vskutku zručný kutil, ale..."

"Kouzelné zrcadlo, je snad někdo šikovnější než já?"

"Jiříku, Jiříku, klobouk dolů před tvým kuchařením. Ovšem..."

Opodál postával sice nenápadný, ale charismatický muž. A protože zrcadlo nebylo žádný křivák, otočilo se k němu a proneslo: "To ty jsi nejšikovnější ...kutil i kulinář. Znám tvé pocukrované věnečky i to, jak umíš pracovat se dřevem, pěstovat zeleninu, postavit dům..." Kdo byl tím mužem? Aha...? Můj manžel.

Milé žínky in, jistě tušíte, že bych si ho vzala znovu. Se stejnou svatební kytkou (tehdy frčely rudé gerbery, tak já měla just jemné bílé frézie) a ve stejných šatech, pěkně pestrých a s výstřihem jaksepatří ( vždycky jsem byla tak trochu "kách").

Můj milý se vyznačuje uměním kuchařským. Navíc  je praktický všeuměl. Povahu má skromnou, do podnikání se nikterak nehrne a po popularitě netouží. Ještě, že má mně. Dělám mu návrhy. :- )) Vymyslela jsem třeba, že by se mohl, šikula, přihlásit do pořadu "Prostřeno". V duchu jsem viděla, jak manžel servíruje domácí nudlovou s játrovými knedlíčky, svíčkovou se šesti ( opět domácími) a jako zákusek peče tenkou palačinku, potřenou jahodovým džemem ( opakuju se - domácím).  V roli hostitele bývá taky pozorný...ovšem na televizní "Prostřeno" nepřistoupil. Svíčkovou jsme snědli sami.

A co mi na něm, při vší lásce partnerské, přece jenom vadí? Jeho přílišná hyperaktivita, když se projevuje  tak, že je na "motorek". Pobíhá, tu váže keříčky rajčat, tam míchá guláš, v letošním horkém létě opravuje střechu domku...to já jsem, bez pardónu, proti němu obecná lenoška snivá. A pak, že vrána k vráně sedá. Kdepak, naše manželství je ukázkou toho, že protiklady se přitahují.

A protože zrcadlo v bludišti nekecalo, posílám na virtuální ochutnání manželovy věnečky z odpalovaného těsta

r

 

a fotku pergoly, ve které vše ( včetně stolu a posezení), co je ze dřeva vyráběl  sám.

u

A ještě jednu podstatnou vlastnost můj muž má: záleží mu na mně. A to je, myslím, to nejdůležitější.

Dobrou volbu při výběru životních partnerů  přeje                                                                                            

hannah58

Pozn. red.: Teyxt nebyl redakčně upraven.

Hannah, kdybys toho svého přece jen někdy nechtěla, určitě ho odkaž na mě. Přesně takového celý život hledám! A mimochodem, umí psát taky tak dobře jako ty? Moc vtipně podáno. Simona

Jak jste na tom se svými drahoušky vy, milé čtenářky? Vzaly byste si je podruhé? Proč ano a proč ne? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama