Kuchtění patří mezi mé oblíbené činnosti. Ale ještě raději sbírám recepty z celého světa, probírám je s kamarádkami i s mým mužem. Ten podle mého patří ke špičce kuchařského umění v naší rodině. Říká se, že muži jsou nejlepšími kuchaři na světě, že vaří ne podle receptů, ale hlavně podle své vlastní fantazie. U mého muže to platí na 100%.

Mám to štěstí, že o víkendu nevím, co je to kuchyň. Ten můj totiž podle jeho slov při vaření relaxuje. Odpočívá tak od duševní práce s čísly. Vždy říká: "Mamino, nepleť se mi tady, když vařím, ještě mi jídlo uhraneš".

Tak nevím, jestli se mám urazit, ale odcházím a těším se na jeho kulinářský výsledek. Dovoluji si zaslat jeden z jeho receptů. Je to rychlá, snadná a hlavně levná večeře, která u nás doslova zdomácněla.

Česká "pizza"
:
3 větší brambory, 1 větší cibule, 100 g měkkého salámu, 2 papriky, 2 větší rajčata, 2 vejce, sůl, pepř, tuk na pánev (asi 1 lžíce).

Na pánev dáme tuk a syrové nastrouhané brambory, které rozdělíme po celé pánvi. Osolíme je a dusíme pod pokličkou asi 5 minut. Pak vždy po 5 minutách přidáváme nakrájenou cibuli, salám, kolečka papriky a nakrájená rajčata, která mírně osolíme a opepříme. Nakonec přidáme rozkvedlaná vejce a dopečeme.

Dobrou chuť přeje

Januše.

Dobré ráno Januše,
máte pravdu, že muži jsou mistři při přípravě jídel. Umějí z jídla udělat skvost. Ale musejí chtít... Ve chvíli, kdy toto píši, vzpomenu si na taťku, jak se s oblibou jednou za čtvrt roku pustí do přípravy svého guláše. Hmmm, je vynikající. Jen toho použitého nádobí by mohlo být méně :-).

Januše, díky za recept na pizzu, určitě zkusím.

Dobré ráno milé ženy-in,
v Praze svítí sluníčko, tak doufám, že u vás je tomu stejně. Za chvíli tu bude léto, čas chození k vodě, nošení krátkých sukní a vše odhalujících plavek. Ale i přesto, zapomeňme pro dnešek na siluetu a pojďme si povídat na téma:

Vaření včera a dnes

Kdo nejlépe vaří, peče a smaží?

Které babiččino jídlo je vaše nejoblíbenější?

Kdo z rodiny umí nejlépe vařit?

 

Využíváte polotovary?

Nesnášíte je?

Proč je občas koupíte?

Co vám chutná nejvíce?

 

Co a proč byste si v sáčku nikdy nekoupila?

Knedlíky? Polévku? Těstoviny?

 

Které jídlo si raději vaříte sama?

Na které si netroufnete?

 

Proč (ne)chodíte ráda do restaurací?

Máte nějaký rituál při jídle?

 

Kolik času denně strávíte u plotny?

Co umí váš manžel lépe než vy?

A vaří vůbec nebo to nechává na vás?

Proč raději manžela vyženete z kuchyně?

 

Pošlete recept na rychlou večeři!

Určitě se nechám ráda inspirovat nejen já! 

Napište na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama