Víte, co je opravdová romantika? Chcete zažít skutečný extrém? Pak navštivte jeden z následujících devatenácti hotelů, které nám zaslal Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Tvrdí o nich, že jsou to nejraritnější a nejbizarnější hotely na celém světě. Souhlasíte?

 

1)
Snad nejromantičtějším hotelem na světě je hotel Caesar Pocono Resorts v USA. Milenci se mohou společně koupat ve svém pokoji ve fantastické unikátní vířivce ve tvaru sklenice na šampaňské. Pokud je již tento pokoj obsazený, mohou mít alespoň vířivku ve tvaru srdce.

2)
Další zcela nevídaný hotel vznikl ve městě Key Largo na Floridě v USA. Čím je výjimečný? Hotel je jednoduše pod vodou, má dva kompletně vybavené pokoje včetně teplé sprchy,

televize, klimatizace či ledničky. Hotelový vchod je také pod vodou, takže se v něm může ubytovat pouze ten, kdo zvládá alespoň základy potápění. Jedna noc stojí od 350 USD (asi 5600 Kč).

3)
Neskutečně zajímavý je také hotel Woodlynpark na Novém Zélandu. Můžete si vybrat, zda-li chcete spát jako skřítek Hobit z filmu Pán prstenů, nebo zda-li chcete spát uvnitř letadla, vlaku či v lodi.

4)
V holandském městě Haag vzniklo ze dvou záchranných člunů na vodě skutečně neobvyklé přemístitelné ubytovací zařízení. Cena začíná od 100 USD (asi 1600 Kč) za noc. V každém ze dvou „pokojů" může být umístěna nouzová chemická toaleta a televize s DVD přehrávačem a filmy s tématikou Jamese Bonda, který podobné zařízení ve filmu používal.

5)
Raritní je také hotel Utter Inn ve Švédsku. Jedná se o plovoucí dvouúrovňový domeček, kde ložnice je umístěna v „akváriu" pod vodou a  zákazník se do ní spouští po žebříku. Přenocování stojí od 250 USD ( cca 4000 Kč) za noc.

6)
U čínského města Hainan vznikl čtyřpokojový hotel v korunách stromů. Jedna noc v tomto hotelu Sanya Nanshan Treehouse resort stojí od 250 USD (asi 4000 Kč).

7)
Hotel s pokoji ve větvích stromu je ale i ve Francii. Hotel Orion má 4 apartmány s dřevěnou vanou, masážní sprchou, přístupem k internetu a pokoje jsou umístěny ve výšce 5 m nad zemí. Cena za noc začíná od 140 EUR (asi 4000 Kč).

8)
Ve Švédsku mají hotel, který nemá vůbec elektřinu. Ve všech 12 pokojích hotelu Kolarbyn se proto svítí pouze petrolejovými lampami a svíčkami!

9)
V holandském městě Harlingen byl otevřen neuvěřitelný hotel, jeden pokoj je umístěn ve výšce v kabině přístavního jeřábu a další pokoj je na vrcholu místního přístavního majáku! Pokoje jsou luxusně vybaveny a jedna noc stojí od 319 EUR (asi 8000 Kč).

10)
Přespání v hotelu postaveném ve skalních jeskyních můžete zažít v USA. Hotel Beckham Creek Cave Haven nabízí přespání od 250 USD (okolo 4000 Kč) za noc.

11)
Na světě existuje také několik hotelů postavených z ledu, například švédský Icehotel nabízí ubytování od 250 USD (cca 4000 Kč) za noc.

12)
V Holandsku můžete přespat v tramvaji, na výběr jsou 4 druhy vagónů a cena za noc včetně snídaně je 60 EUR (okolo 1500 Kč) na osobu.

13)
Uvnitř psího těla můžete přespat v USA v hotelu Dog Bark Park Inn. Jedna noc stojí 92 USD (zhruba 1500 Kč).

14)
Přespat na vrcholu rozhledny můžete v holandském Rotterdamu. Městská vyhlídková věž totiž nabízí ve výšce 100 m dva luxusní pokoje, cena za noc je od 385 EUR (asi 9500 Kč).

15)
Hotel z radarové věže postavili ve středoamerické Panamě. Ubytování stojí od 250 USD (zhruba 4000 Kč) za noc.

16)
Nejmenší hotel na světě je v Kambodži. U světoznámé památky Angkor v Kambodži, která je i na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO,  byl otevřen superluxusní pětihvězdičkový hotel o jednom pokoji „The One Hotel". Hotel má samozřejmě recepci, vrátného,
kompletní nabídku služeb a díky tomu, že je v celém hotelu pouze jedno velké apartmá, tak je možno vyjít klientovi vstříc i v tom, aby byl některý z pokojů změněn na restauraci.

17)
V Bostonu v USA byl otevřen hotel ve vězení. Bostonské vězení, které bylo funkční od roku 1851 až do roku 1990, bylo zrekonstruováno na luxusní 5hvězdičkový hotel s příznačným názvem Hotel Liberty - Svoboda. V tomto vězení si odpykávali trest ti nejobávanější zločinci a i po nynější rekonstrukci na hotel byly zachovány starobylé mříže na některých oknech a lávky, na kterých postávali dozorci, hlídající trestance. Ceny začínají od 300 USD (cca 5400 Kč) za noc.

18)
Hotel v betonových odpadních trubkách mají v Rakousku v Dasparku kousek od Lince, tedy blízko od českých hranic. Hotel má tři pokoje ve třech trubkách a jmenuje se Dasparkhotel. Přenocování stojí 7-20 EUR za noc, toalety jsou v blízké restauraci.

19)
Neskutečnou raritou jsou i japonského kapslíkové hotely v Tokiu. Za 4000 JPY (asi 600 Kč) za noc můžete přespat  jako ve včelím úlu, v protáhlé kapsli velikosti lidského těla, kde však máte veškerý komfort včetně klimatizace a malé televize. Sprchy a toalety jsou samozřejmě  společné mimo kapsli.

 

Jak by se vám líbilo ubytování v některém z těchto hotelů?

Reklama