Která země – vyjma těch severských – je domovem velkého počtu skvělých thrillerových autorů? Francie! Spisovatelé jako Bernard Minier, Franck Thilliez nebo Nicolas Lebel fascinují svými příběhy miliony čtenářů po celém světě. A mezi nejvýraznější jména scény patří i Jean-Christophe Grangé, autor slavné knihy Purpurové řeky. Tomu nyní vychází detektivní thriller Snoubenky smrti, ve kterém se terčem sériového vraha stávají manželky elitních nacistů.

630ca9ecc5179A10160F0002909-Snoubenky-smrti-3do-002-.jpg

Brutální vrah a neortodoxní vyšetřovatelé

Snoubenky smrti, to jsou krásné a bezstarostné dámy „z rajchu“. V předvečer druhé světové války to všude vře, ale ony si užívají jeden večírek za druhým. To však jen do chvíle, než si je za oběti vyhlédne tajemný vrah. Na březích řeky Sprévy a u berlínských jezer se tak začnou objevovat jejich neskutečně zohavené mrtvoly.

V rozžhaveném Berlíně se do vyšetřování pouštějí tři výjimečné osobnosti. Simon Kraus, nadaný psychoanalytik, gigolo a tak trochu vyděrač. Franz Beewen, nemilosrdný gestapák, a Mina von Hassel, bohatá dědička a psychiatrička. Vydávají se po stopách netvora a postupně odhalují otřesnou pravdu. Každý má jinou motivaci, každý má vlastní prostředky. Jedno ale zjistí všichni: zlo není vždy tam, kde ho očekáváme...

Dobře známý styl v novém prostředí

Grangé na rozdíl od svých předchozích knih nezasadil děj Snoubenek smrti do současnosti, svému unikátnímu stylu však zůstal věrný. Jeho schopnost budovat ponurou atmosféru je neopakovatelná, charaktery postav jsou vykreslené do detailu a falešné stopy vás svedou z cesty pokaždé, když už si myslíte, že jste odhalili vraha. Pokud máte chuť na netradiční a výjimečně temnou detektivku z turbulentního historického období, pak jsou Snoubenky smrti jednoznačně pro vás.

Novinku Jeana-Christopha Grangého i jeho další bestsellery seženete na www.albatrosmedia.cz.