intiemmeAž 45 procent žen již trpělo samovolným únikem moči nebo se s tímto problémem potýkají nyní. Nejčastěji se u žen vyskytují lehčí formy stresové či urgentní inkontinence. V současnosti trápí drobné úniky moči až 23 procent žen. Dalších 22 procent se s nimi potýkalo v minulosti. Téměř polovina žen o inkontinenci nerada mluví a pokud, tak nejčastěji s kamarádkou. S těmito výsledky přišel průzkum, který pro společnost Apotex zpracovala agentura Factum Invenio.

Výskyt močové inkontinence v populaci stoupá společně s věkem. „Dle průzkumu v současnosti trpí samovolným únikem moči téměř polovina žen ve věku 55-65 let,“ říká Markéta Šafová, manažerka zdravotnických výzkumů ze společnosti Factum Invenio, a dodává: „Až 64 procent postižených žen trpěla nebo trpí jen velmi slabou inkontinencí, obvykle po dobu 1-2 měsíců.“

O inkontinenci ženy všeobecně nerady mluví. Nejčastěji se o problému svěřují kamarádkám,. Informace si nejčastěji vyhledávají v časopisech, novinách či letácích u lékaře. V případě výskytu samovolných úniků moči by navštívilo lékaře až 64 procent žen postižených slabou inkontinencí a dalších 22 procent žen až při střední inkontinenci. Jen 3 procenta žen by k lékaři nešla v žádném případě.

Úniku moči lze zabránit posilováním svalů pánevního dna. Pravidelnému cvičení se ale v rámci prevence věnuje pouze každá osmá žena. Přitom způsob, jak snížit riziko vzniku inkontinence, znají až dvě pětiny dotázaných. „Informace z průzkumu tak potvrzují trend, že lidé na prevenci příliš nedbají. V situaci, kdy se u žen vyskytne inkontinence, však k posilováním svalů pánevního dna přistoupí až 43 procent dotázaných,“ vysvětluje Šafová.

V případě výskytu lehké inkontinence ženy používají nejčastěji běžnou menstruační vložku. „Mnohem elegantnějším řešením jsou inkontinenční kalhotky Intiemme. Ty díky speciálnímu absorpčnímu systému nepropouští moč, navíc pohlcují i nepříjemný pach. Inkontinenční kalhotky Intiemme zásadně zlepšují psychickou i fyzickou pohodu žen, které trpí malými úniky moči,“ uvádí Michaela Lovětínská, produktová manažerka společnosti APOTEX. Oproti jednorázovým absorpčním pomůckám je navíc kalhotky Intiemme možno prát, a to až dvěstěkrát. K dostání jsou v lékárnách ve třech barvách, čtyřech velikostech a dvou stupních absorpce.intiemme

Společnost APOTEX (ČR), spol. s r. o. byla založena v roce 1992. V rámci Apotex International Group zaujímá specifickou pozici jako nejdéle existující evropská pobočka. V České republice se orientuje zejména na oblast všeobecné medicíny (praktičtí lékaři) a dále na oblast kardiologie, revmatologie, psychiatrie, neurologie, urologie a nově na doplňky stravy. Prosazuje vysoké kvalitativní standardy, které vycházejí z pevného kanadského zázemí. Na českém generickém trhu je na sedmé pozici (zdroj IMS).
Apotex Inc., největší kanadská farmaceutická společnost, byla založena v roce 1974. Soustředí se na výzkum, vývoj a výrobu vysoce kvalitních a cenově dostupných léčiv.