64ae5f113208cobrazek.png

„Nechat si změřit zrak je úplný základ k tomu, aby člověk měl svoji oční vadu správně korigovanou. Jenže zajít jednou třeba za pět deset let nestačí, zvlášť od 40 let výš. Vidění se totiž v čase mění, obvykle bohužel k horšímu. Pak to znamená, že aktuálně nošené brýle nebo čočky nedávají očím správnou podporu. K optometristovi bychom měli zajít aspoň jednou za dva roky,“ říká Lucie Adámková, expertka na zrak z GrandOptical a dodává, že problém mají i lidé, kteří o své oční vadě ani nevědí.
Na podzim dělal GrandOptical velké měření zraku spolu s BESIPEM a zjištění byla varující. Skoro polovina lidí buď nosila brýle s jinými dioptriemi, než jaké by potřebovala, nebo nenosila brýle vůbec, protože o své vadě nevěděli.  

64ae5ee2e8de2obrazek.png
Foto: Přístroj Visionix

Dnes je měření zraku snadná věc. Není k němu vůbec potřeba obtížně hledat termín u očního lékaře a pak dlouho čekat před ordinací, než na vás přijde řada. V očních optikách pracují vysokoškolsky vzdělaní odborníci – optometristé. Zrak změří stejně kvalitně a dokáží i odhalit případné oční nemoci, u nichž pak návštěvu lékaře doporučí. Velkou výhodou je, že si lze vybrat čas i místo, které vám vyhovuje. Přijdete a během půl hodiny máte přesné výsledky. „Na stále více prodejnách Grandoptical máme také nejmodernější přístroje Visionix, které využívají umělé inteligence a výsledky dodají již za deset minut,“ říká Lucie Adámková.

Měření zraku spočívá nejen v samotném použití přístrojů pro určení potřebných dioptrií a dalších parametrů korekce, ale také v důkladném rozhovoru. Při něm se zjišťuje, jaký máte životní styl a v jakých situacích budete brýle nejčastěji potřebovat. Do práce, na řízení auta, na sport, nebo chcete univerzální brýle pro všechny situace? Ihned po měření se tak můžete pustit do výběru těch správných brýlí, s nímž vám vyškolení specialisté rádi pomohou.

64ae5f37923e0blobid0.png

Korekce zraku samozřejmě nejsou jen brýle, ale také kontaktní čočky. Nemusíte se obávat ani tehdy, pokud jste je ještě nezkusili. Přímo v prodejně se můžete naučit, jak s nimi zacházet. Kontaktních čoček je mnoho druhů a typů dle materiálu a doby nošení, proto vám i s tím experti Grandoptical pomohou.

Mít ty správné brýle nebo čočky se rozhodně vyplatí. Zaregistrovat na vyšetření se můžete snadno online na webu GrandOptical.

64ae5f4226ed2obrazek.png

Reklama