5bc983fcea977obrazek.jpg

Vím, že tvou závislostí je láska ke kabelkám, od kdy ji pozoruješ, jak vznikla? 
Tahle „láska“ začala nějak na vysoké škole, kdy jsem chodila na brigády a sama jsem byla zodpovědná za své finance a v podstatě mi nikdo neříkal, to ti nekoupím a tím, že jsem chodila do školy a na brigády byla i příležitost tašky střídat a využívala je více než nyní.

5bc885d32334dobrazek.jpg
Jak je zvládáš „unosit“?
Dříve jsem byla schopná kabelky střídat několikrát denně. Bylo dáno tím, že jsem jezdila do práce, pak šla domů a opět šla ven. Buď jsem si vzala sportovní tašku a šla do fitka nebo menší kabelku a šla na kafe s kamarádkou. Stejné to bylo i při škole, kdy jsem měla velkou shopperku na všechny sešity a menší na sraz se spolužačkami. 
Teď je to horší, protože většinu času mám home office, a pokud jedu do kanceláře, beru velkou tašku, do které se vejde i noťas.

5bc997226b57cobrazek.jpg

Jaké kabelky se ti líbí? jakékoliv nebo jsou něčím specifické?
Dřív jsem si myslela, že čím dražší, tím lepší a kvalitnější. To už jsem, ale dávno pochopila, že drahá neznamená kvalitní, někdy to ani neznamená hezká, ale hold se platí za značku.
Pro mě je někdy i taška za tisíc korun drahá, když je jen koženková..., nejvíc jsem dala za tašku 4000 Kč a stejně si říkám, že to je šílená pálka z mého rozpočtu. I taková taška se odře a bude mít rány na těle a zrovna u této mě bude hodně mrzet. Je totiž ze staré kolekce Elegy od Dany Morávkové a už se prostě nevyrábí. 

5bc8849034290obrazek.jpg
 
V průměru mám ceny kolem tisícovky, i když pár kabelek je i přes tuto částku. 
V poslední době mám ráda jednoduché kabelky, které jsou tzv. nadčasové a hodí se třeba na jaro i podzim a mohu je kombinovat s více outfity. 
 
Nemám nic proti taškám „z tržnice“, pokud to nejsou napodobeniny známých značek.  Pokud se mi ta taška líbí a vidím, že i něco vydrží a já ji prostě „potřebuji“ tak si ji koupím.
 
Kde je nejčastěji kupuješ? 
Nejčastěji v kamenných prodejnách, případně eshop. V současné době, jak chci trošku „minimalizovat“ už nesleduji každý obchod, ale víceméně jsem věrná italským kabelkám Carpisa a české značce Elega.

5bc885b207be5obrazek.jpg

Sbíráš je nebo se kabelky, co máš, mění?
Dříve mi to bylo hodně líto, kabelky posílat dál... ,ale čas od času je vyšlu. Některé však doslova nosím do rozdrbání těla. Nicméně, mojí nejstarší kabelce je více než deset let. Je to stará kolekce Lacoste, taška s logem krokodýla. Moje úplně první značková taška! A vypadá stále dobře.

Kolik jich nyní máš? 
... no možná tak 45.

5bc9844b1641aobrazek.jpg

Máš nějaký kabelkový sen? 
Mám. V době puberty to bylo tradiční „eLVéčko“, ale díky milionu fejků (padělků a napodobenin) mě  ta značka absolutně přestala bavit. Navíc nejsem typ, co rád splývá s davem a potkat tuhle tašku několikrát za den mě prostě neláká.
 
Jsem hodně intuitivní člověk a všechny věci kupuju podle intuice a z takové té lásky na první pohled. Láska, která mě drží hodně dlouho, ale vím, že si ji nekoupím, protože mě je fakt líto dát 20 tisíc za kabelku, i kdyby to měla být má jediná... Miluju Longchamp, koženou kolekci Penelope, to je taška kterou bych nosila všude!

5bc885f63a3e6obrazek.jpg
 
Faktem je, že tento sen se mi z části splnil. Mám Longchampku látkovou s koženými uchy a doslova jsem z ní byla paf. Přišla mi totiž minulé Vánoce jako balíček od kamaráda a úplně mě tento dárek rozsekal. Koukala jsem na ní asi dva dny, zda se mi to nezdá. Kamarád věděl, že miluju kabelky, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že by mi vlastně někdo kabelku koupil a takto mě překvapil. Byl to krásný a zvláštní pocit, kdy jsem brečela a zároveň se usmívala.

Co tě na této závislosti baví? Je také něco, co tě nebaví? Chceš se závislosti na kabelkách zbavit? 
...kabelka je prostě taková má kámoška, tuhle větu jsem kdysi četla v módním časáku! Mám to tak! Kabelka mě doprovází, pokud jdu do práce, musí udržet noťas! Když jdu někam večer a chci jen psaníčko, což je teda dodnes můj problém, zminimalizovat věci, které nutně na večer potřebuji. Musí pojmout klíče, telefon, rteňku či mini flakónek vůně. Kabelka je mou součástí, někdy v ní mám, jak říkám, celý život... což je diář a můj foťák, který také tahám všude.

Co mě na tom baví? Myslím, že jako každou ženskou je to takový ten pocit,  jo udělala jsem si radost, je to hezký!
 
A zbavit se toho? Asi ani ne :) Potřebovala bych možná udat pár kousků, udělat pořádek ve skříni a  mít tak kolem dvaceti kabelek...

5bc9847097f9bobrazek.jpg
 
Janu Hornovou můžete sledovat na http://www.janesmoments.com/

Děkujeme Janě za rozhovor a osobní zpověď z její závislosti na kabelkách. Máte to také tak? Jste na něčem závislá? Napište nám o tom! Sledujte náš speciál Moderní žena a její závislosti .
 
Naše články: