Každému se asi někdy stalo, že poslal (nebo dostal) zprávu určenou někomu jinému. A co se stalo potom? Dohry bývají v takových případech mnohdy hodně zajímavé...

Napadá mě, že takové omyly ve zprávách jsou vymožeností dnešní moderní doby. Dřív, když lidé psávali jenom dopisy a pohledy, se asi moc nestávalo, že by člověk poslal dopis někomu jinému, to musel buď napsat špatnou adresu, nebo to třeba mohla poplést pošťačka.

zpráva

Dneska je mnohem jednodušší se splést a děje se to asi dost často. Každý z nás má v mobilu nebo mailu stovky adres a čísel, takže se dá lehce překliknout a zpráva je během chvilky odeslaná na jiné místo, než jsme původně chtěli. Pokud je to nezávadná věc, nic se neděje, stačí jen poslat další zprávu s omluvou a je to vyřešené. Co když je ale obsah zprávy důvěrný a nikdo jiný by ho číst neměl? Jak se v takové situaci zachovat?

Mně osobně se žádný velký průšvih tohoto typu ještě nestal. Naštěstí! Párkrát se mi stalo, že jsem poslala omylem zprávu na jiné číslo (není divu, když třeba Jirků, Martin a Petrů mám v mobilu uložených asi patnáct), nebylo to ale nic zásadního. Jednou jsem si špatně zamkla klávesnici, mobil strčila do kabelky a posílala prázdné SMSky na první číslo v seznamu... V tom je expert moje mamka - jednou mi od ní přišlo asi 53 prázdných zpráv, než si toho všimla.

Jednu příhodu ale mám. Už je to delší doba, měla jsem služební mobil a jeho číslo bylo k dispozici na webu, takže dodnes nevím, jestli si ze mě někdo udělal legraci, nebo to byl opravdu omyl. Někdy odpoledne mi přišla SMS zpráva lechtivého charakteru, začínala oslovením: Pavlínko, proč mi nepíšeš?...a následovala slova o sexu. Pro mě tedy evidentně nebyla. Co ale s ní? Rozhodla jsem se slušně odpovědět, že je to omyl, a číslo jsem smazala. Přišlo mi pak ještě několik dalších zpráv, dotyčný v nich psal, že to vůbec nevadí, že by se klidně sešel i se mnou... Už jsem na ně nereagovala, kdo ví, co by z toho ještě vzniklo...

A co vy, milé dámy, máte také nějaké podobné historky? Podělte se o ně s námi!

Téma dnešního dne: Zprávy poslané omylem

  • Stalo se vám, že jste poslala zprávu (SMS, mail...) někomu jinému?
  • Dostala jste někdy zprávu určenou jinému?
  • Způsobila jste někdy nějakou zprávou průšvih?
  • Vzniklo z takového omylu něco vtipného nebo výjimečného?
  • Máte nějakou zajímavou historku na toto téma?

Budu se těšit na vaše příspěvky! Jedna z vás získá dárek, bonboniéru Milka Pralinés ve tvaru srdce.

Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ZPRÁVY OMYLEM.

čok

Reklama