Peněženku vytahují v restauracích, klubech a jiných společenských zařízeních čím dál častěji ženy než muži. Abychom to s tou ženskou emancipací zase nepřeháněly. Nejde ani tak o to, kdo vydělává víc, ale spíš o jakýsi společenský kodex, při kterém by muž neměl uvádět ženu do rozpaků (nebo naopak).

Asi jsem ze staré školy, ale přijde mi to divné, abych platila za svého partnera, byť bych na to měla. To bych mu ty peníze raději podstrčila tajně pod stolem a vyhnula se tak pro mě dost nepříjemnému pocitu. A naopak se neochudila o pocit galantnosti ze strany mého partnera.

Tématem zítřejšího vydání je útrata v restauracích, klubech, kinech, kavárnách, divadlech, zábavách a na řadě dalších míst. Nezajímá nás, kolik utrácíte (to nám může být samozřejmě úplně jedno), ale spíš kdo z vás platí. Jestli častěji vy, nebo váš partner.

  • Jestli vám přijde samozřejmé, že by měl platit muž (a je jedno zda ze svých či společných prostředků, jde o samotný proces placení)
  • Jestli vám je jedno, kdo dá číšníkovi peníze, zda vy, nebo partner
  • Jestli jste zažily nějakou trapnou nebo veselou historku u placení útraty
  • Jestli jste někdy odešly bez zaplacení :)
  • Na jaké krásné místo vás pozval váš partner
  • Jaká byla jeho (či vaše) největší útrata
  • a tak dále, a tak dále... otázek je spousta.

Já uvedu jeden smutný příklad za všechny (uvádím ho i v článku dne).

Nedávno jsme byli s manželem na večeři. Vedle nás seděl u stolu mladý pár. Dali si večeři a po večeři mladík do sebe kopal jedno pivo za druhým. Slečna se na něj prosebně dívala: „Už nepij!“

„Má strach, že se ji opije,“ říkala jsem si v duchu, ale v tom ten problém nebyl. Mladík jí totiž odpověděl: „Však to platíš Ty, ne?“

Tak doufám, že na tom nejste jako ona slečna.

Pište, pište - na vaše příběhy se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Příspěvky můžete posílat už dnes.

Jedna z vás obdrží dáreček - ale tentokrát ne pro sebe, ale pro svého milého - ať už přítele, manžela nebo slušně vychovaného syna, který za dámu zaplatí. :)

pánský dárkový balíček vlasové kosmetiky Attitude

balicek

Reklama