K tomuto tématu mě přiměl e-mail od mojí kamarádky, ve kterém si mně postěžovala na jejich sousedku, která přijde na pět minut a odchází po třech hodinách. Tak proč ji sakra nevyhodí? No jo, ale jak?

Znáte to, v tu nejnevhodnější chvíli zazvoní zvonek u dveří. A za nimi – neodbytná sousedka, nešťastná kamarádka, přepadovka příbuzných, podomní prodejci, podvodní obchodníci, náboženští sektáři. V tom nejhorším scénáři vymahači dluhů a exekutoři, ale to už je jiná kapitola.

My se zítra zaměříme na návštěvy „obyčejné“, ale nezvané.  Anebo i zvané, ale nemající se k odchodu. Jak je slušně vypoklonkovat, aby se neurazili? Anebo jak jim slušně naznačit, ať už příště raději nechodí? A co s různými prodejci, kteří jsou už jednou nohou na naší chodbě?

V místě bývalého bydliště jsme měli podobnou sousedku jako moje výše zmíněná kamarádka. Vyhodili jsme ji dveřmi, přišla oknem. A když jsme ji vyhodili i oknem, pomluvila nás po celém městě. No, zítra si o ní něco málo přečtete.  

Jiné formy návštěv probíhají na vesnicích, jiné ve městech. Jiné formy návštěv jsou rodinné, jiné kamarádské, jiné pracovní.

Téma zítřejšího dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

I když téma vypadá na první pohled negativně, doufám, že si užijeme spousty legrace.

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama