I když tomu titulek přímo vybízí, nejedná se o první pohled našeho vyvoleného, ale o první oční kontakt s našimi dětmi. Co napadlo mě při úplně prvním pohledu na našeho novorozeného syna, to se dočtete v zítřejším článku, co napadlo při prvním pohledu na novorozená miminka vás, to se doufám dozvím ve vašich zítřejších příspěvcích.

Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády osvěží.

Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou

A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný pohled ze srdce přeju.

Aniž si to uvědomujeme, ty z nás, kterým se narodily zdravé děti, potkalo obrovské štěstí. Neumím si vůbec představit, že by se mi narodilo nemocné nebo nějak postižené děťátko, jako se to stalo před rokem mojí kamarádce. Narodila se jí těžce postižená holčička. „Nikdy Tě nenapadlo dát ji do ústavu?“ špitla jsem při nedávné návštěvě u ní. „Napadlo, hned jak mi to oznámili,“ odpověděla: „ale pak jsem se podívala do jejích očí, a na ten první pohled nikdy nezapomenu. Už bych to nedokázala.“

Tímto konstatováním mi dala kamarádka ihned podnět k článku, a vlastně i k celému tématu zítřejšího vydání.  

Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se jedná o miminko zdravé, či nemocné, první pohled těsně po narození, ten je přece nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

  • Ty jsi ale krásné miminko
  • Ty jsi ale ošklivé
  • Ty jsi celý tatínek
  • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
  • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
  • Budu tě milovat a chránit po celý život
  • Konečně jsi tady
  • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Psát můžete už dnes na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

Reklama