Na zítřek jsem pro vás zvolila téma sice netradiční, ne příliš ženské, zato na výsost aktuální. Vzhledem k článku k tématu o TOP konspiračních teoriích, který zítra vyjde, by to mohlo vypadat jako hrozná legrace a nadsázka. Ale v zásadě není a já vás o tom přesvědčím…

Už vás někdy napadlo, že svět, ve kterém se pohybujeme v optimistické víře ve svobodu slova, svobodu tisku, svobodu názoru, kdy se spoléháme, že sdělovací prostředky, politické špičky i světové informační kanály předkládají dnešnímu civilizovanému člověku pravdu tak, jak je, je možná pro nás mravenečky v tom obrovském babylonu jen film, kde figurujeme jako herci?

Ne, nechci teď kázat nebo propagovat anarchii, ani propadat totálnímu pesimismu a drápat se na třínohou židli s konopnou oprátkou kolem hrdla. Ničemu bych neprospěla.

Prakticky mě ke zvolení zítřejšího tématu dne dovedla poslední kapka v podobě hloupého záznamu v televizních novinách.

Budu cynická.

Úchvatný a Nobelovou cenou za mír oceněný pan prezident Obama zde přijímal čínského prezideta.

o
obrázek: tn.cz

Po té, co zástupce země, kde je termín lidská práva asi tak stejně známý jako rozkvetlá jabloň u Eskymáků, náležitě div že neolíbal, pravil „My si uvědomujeme, že Tibet je váš,“... a tak dále. Zajímavé.

Tibet decimovaný Čínou, Tibet nesvobodný, Tibet zkoušený. Ten stejný Tibet, který byl ještě nedávno pro USA number one.

Nyní se pan Obama rozpadá na prvočinitele a div, že nepadá k nohám prezidentu země, režimu, který ještě nedávno nazval tyranským.

Na otázku o dodržování lidských práv v Číně položenou novináři předstíral čínský představitel, že nerozuměl. Nedivím se.

Po zopakování otázky odpověděl něco ve smyslu, že Čína na tom pracuje. Směšné. O to směšnější, že tato věta byla z přenosu v čínské televizi vyřazena. Tedy vůbec nezazněla.

Panu Obamovi to patrně vůbec nevadí. Aby taky ano, když Spojené státy dluží tomuto gigantu miliardy dolarů!

 A tak politické vraždy, pronásledování, nesvoboda a útlak a všudypřítomná lež komunistického režimu Číny už tak nevadí.

Zvykla jsem si na reklamy na hubnoucí krémy, kde stokilová žena během několika týdnů získá na obrázku postavu o dvacet let mladší modelky. (Kde je vytahaná kůže? Asi ji má zezadu připnutou kolíčkem.)

I na luxy, které hravě vyluxují třeba bagr. (Ve finále nevcucnou ani slupku od prosa.)

Na mixéry, které rozmixují traverzu. (Neradila bych tu věc nikomu, kamarádku málem zabila.)

Na nože, kterými lze krájet žulu jako máslo. (Ohne se i na čerstvém chlebu.)

Na univerzální bolehoje, světoznámá dua, která do odvysílání upoutávky nikdo nikde neznal, na prací prášky, které vyperou i ve studené vodě cokoli a z pračky prádlo vyndáte dokonce vyžehlené, a jiné naprosto beztrestné lži, kterými bych zaplnila několik serverů.

My žijeme ve lžích, těžíme z nich, vyděláváme na nich, propadáme jim a tolerujeme je. My jim i věříme.

Lze ale potom tak zvané konspirační teorie pokládat za bludy? Z jakého důvodu? Protože se nám přece předkládá pravda? Kde?

A o tom je zítřejší téma: Nechci po vás nic jiného než názor, zamyšlení, vyjádření a hlavně: Existuje nějaká „konspirační teorie“, které vy sami věříte? A ty uvozovky tam nejsou neprávem. Jsou tam proto, protože, při vší úctě, my víme prdlajs, co je dnes pravda a co lež.

Na vaše příspěvky se moc těším a doufám, že jsem vás moc nenadzvedla. :-)
Pište mi na redakce@zena-in.cz

Reklama