Milé čtenářky, tak jsme se v redakci bavili o našich zážitcích s klíšťaty a já zjistila, že to vůbec není nezajímavé či nezábavné téma. Proto ho vyhlašuji na úterý. Napište nám, jak jste se staly obětí tohoto zrádného parazita.

 

  • Měly už jste někdy v životě klíště?
  • Umíte ho vyndat, nebo kvůli tomu jezdíte k lékaři?
  • Byly jste vy, nebo někdo z vašeho okolí infikován boreliózou nebo klíšťovou encefalitidou?
  • Máte z klíšťat panický strach?
  • Prohlížíte se po každé návštěvě přírody?
  • Zažily jste s klíštětem nějakou veselou příhodu?

Pište všechno na téma Klíště a já, na vaše příběhy čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Dvě z vás od nás za svůj příspěvek dostanou úplnou novinku na trhu - Přípravek na bezpečnou likvidaci a odstranění zakousnutých klíšťat IXODERM.


Jak působí IXODERM?

Přípravek první volby určený k rychlé paralizaci, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte. Unikátní složení vychází z originálních poznatků týkajících se rizik vznikajících během odstraňování klíšťat a přípravek svými účinky pokrývá celou problematiku rychlého a bezpečného odstranění klíštěte. 

Účinnost přípravku byla ověřena testováním nezávislým specializovaným pracovištěm Parazitologického ústavu AV ČR České Budějovice. Ve všech pokusech byla plně potvrzena schopnost přípravku přisáté klíště zneschopnit, znehybnit, dezinfikovat, usmrtit a následně bezpečně odstranit

Přípravek Ixoderm po nanesení na klíště vyvolává jeho úplnou anestezi (imobilizace) klíštěte bez toho, že by vyvolával obranné reakce klíštěte (obvykle zejména zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob do ranky).

Současně dochází k dezinfekci povrchu klíštěte, okolí ranky, přímého okraje ranky a k rychlému prostupu dezinfekčního prostředku okolím ústního ústrojí (hypostomu) klíštěte. Dezinfekcí látka se tak dostává jednak do tkání ve vnitřním okolí ranky, tak do vnitřku ústního ústrojí klíštěte a do jeho dalších vnitřních částí.

Další účinek přípravku Ixoderm spočívá v narušení a změkčení tzv. cementové vrstvy, která vzniká kolem hypostomu a díky níž je klíště v rance pevně uchyceno. Působením přípravku dochází k šetrnému a spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho současnému zpevněni. Součástí balení jsou speciální kleštičky na odstranění klíštěte.

g

 

 

Reklama