Ve středu nás čeká hodně těžké téma. Mám obavy, abych se odpovědi na danou otázku vůbec dočkala. Ale budu doufat, že ano. Že „něco“ se najde.

Po celou základní a střední školu jsme se učili, že naše republika byla osvobozena 9. května. A najednou buch – bylo to 8. května. V některých krajích naší země neoficiálně ještě dřív.

Ať tak či tak, neradi bychom se těmto dnům v našem tématu vyhnuli. Jenže jak je pojmout? Ptát se vás na osvobození? Na to, který den je pro vás tím pravým? Co jste se učily? Co jste od koho slyšely?

Já osobně toho vím o osvobození hodně od své babičky. Bydlela v Sudetech, tam byla teprve „válka po válce“. Ale o tom psát nechci. Musíme nějak uchopit dané téma, a aby se netýkalo pouze osvobození. Pomohl mi Radek, vymyslel přesné znění - Na co jste v historii naší země hrdé?
On měl určitě v prvé řadě na mysli náš hokej :), ale já bych byla ráda, abyste sáhly i jinam. Do jiného oboru, odvětví, do jiné doby, třeba až do daleké historie naší země.

Na co jsem hrdá já? Snažím se to ve zkratce vylíčit ve středečním tematickém článku.
Doufám, že se ke mně svými příspěvky přidáte.

Tentokrát žádné nápovědní body, téma je jasné.

Téma na středu 9. května: Na co jste v historii naší země hrdé?

(anebo nejste)

Vaše články budou jistě silná káva – a tu ode mě i dostanete. Mám ji už připravenou tady na stole.
Jde o dárkové balení Douwe Egbert

kava

Více než kdy jindy se těším se na vaše příspěvky. Na jejich sepsání máte ještě celý dnešek, zítřek i středeční dopoledne.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama