Jeden článek a několik pohledů na něj. První ryze vztahový, kdy zvrzaný účes své dcery bere matka jako otcovu pomstu za rozvod. Tento příběh nám poslala naše čtenářka s nickem blesksof a mě inspiroval ke stylovému tématu. No řekněte, milé ženy-in, která z vás si někdy nepoplakala nad zvrzaným účesem. Já mockrát.

Už jako malá holka jsem měla pocit, že se o mých vlasech rozhoduje nespravedlivě. Proč mám mít ofinu do půli čela, střih podle kastrolu, nebo na kluka? Protože stříhané vlasy zesílí, nebo zhoustnou? Houby, tomu snad nemohl nikdo věřit. Přesto jsem byla každé prázdniny svěřena tetě, nebo venkovské „pucifousce“a výsledek jsem vždycky oplakala. V koutečku ve stodole jsem uslzenýma očima mlhavě mžorala do zrcátka, a proklíbnala všechny dospěláky. Jako by nestačilo, že jsem z nás tří sourozenců měla nejhorší vlasy!

zrzavé

Lepší to nebylo ani v dospělosti. Skoro pokaždé, když jsem odcházela z kadeřnictví, jsem byla naštvaná a zklamaná. Na hlavě jsem měla účes staré-mladé, i když mi bylo dvacet. Nejhorší zkušenost jsem zažila s první trvalou. Zašla jsem do vyhlášeného salonu „Květa“, který sídlil v Jindřišské ulici. Účes stál na tu dobu majlant, ale když jsem přišla domů a projela si prsty své nové kudrny, narazila jsem na milimetrového ježka. Podobných „vypálených“lysin jsem měla na hlavě několik.

Tenkrát mě nenapadlo něco reklamovat. Asi by se mi vysmáli.

Hledání dobrého kadeřníka bylo stylem pokus omyl. Žel pokaždé se stejným výsledkem a to helmou na konci. Proces stříhání vypadal slibně, zato závěrečný styling byl vždycky katastrofa. Nějak jsem přežila cestu domů a v koupelně to „dílo“ strčila pod sprchu, abych z „toho“ vytvořila něco přirozenějšího.

Až po mnoha letech (skoro nedávno) jsem našla kadeřnici, pro kterou střihání nebylo jen zdrojem obživy, ale i koníčkem. Měla talent. Byla to v mém životě první kadeřnice, od které jsem odcházela spokojená. Jenomže pak se vdala, měla děti, odstěhovala se z Prahy. A tak jsem zase hledala…a zdá se, že jsem opět našla. Výsledek naší první spolupráce jste mohli posoudit sami ZDE

A co vy, milé ženy-in?

  • Také má váš příběh šťastný konec, nebo stále ještě hledáte? Nebo jste snad na kadeřnické služby rezignovala?
  • Už jste měla někdy „zvrzaný“účes? Jak jste to nesla? Plakala jste, nebo byla spíš vzteklá?
  • Nechala jste si účes „opravit“od jiné kadeřnice, nebo jste ho reklamovala?
  • Máte zkušenosti s reklamací u kadeřníka? Věděly jste, že je to možné? Využila byste toho?
  • Co je podle vás horší? Špatný střih, nebo nevhodná barva?
  • Jakou nejhorší zkušenost z kadeřnictví máte?

Napište nám, pošlete třeba fotku na adresu: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek vás čeká jedinečná kombinace dárků:

cena

  • Luxusní šampon s minerály pro časté mytí od Vichy
  • Kniha Dagmar Březinové: V každém věku stát za hřích (Ikar)
  • Kulatý kartáč s jemnými štětinami od Syoss

 

Reklama