Podle keltského stromového horoskopu jsem vrba. Keltové věřili, že každý člověk náleží nějakému stromu a přebírá i jeho vlastnosti. Víte, jaký jste strom? Pokud ne, napište mi své datum a já vám to prozradím.

vrba

Dnes se moje keltské znamení docela hodí, protože budu vaší vrbou a vy se mi můžete svěřovat, jaký máte vztah ke stromům. Připadá vám to divné, či příliš úzké téma? Tak já vás vyvedu z omylu. O stromech, těch úžasných svědcích plynoucího času, co nám dávají přívětivý stín v letních vedrech, konejší nás šuměním svých listů, jsou deštníkem, když prší, potěchou oka v každém ročním období, se toho dá přece napsat víc než dost.

Každý strom je originál, nikde na světě nenajdete dva stejné, jsou nezaměnitelné jako lidské otisky prstů. Já stromy miluji, ráda se jich dotýkám, ráda je kreslím i fotím. Stromy jsou úžasně výtvarné.

Jak už jsem se vám svěřila, podle keltského horoskopu jsem vrba. Ani nevím, jestli mám být ráda. Vrba je prý dvojaké povahy. Snivá a zároveň neklidná. Když se podíváte na vrbu, musíte dát Keltům zapravdu. Její koruna s tenkými větvemi padajícími k zemi připomíná skloněnou hlavu smutné dívky, schovávájící svůj obličej do závoje vlasů. Může být snivějšího pohledu, a stejně tak sebemenší větřík rozechvěje její jemnou kštici, takže najednou je plná neklidu a působí plaše, jako by chtěla někam utéct. Leč nohy má pevně spjaté se zemí, jako člověk v jejím znamení, který má prý poctivý charakter.  

Ale abych ji zase moc nechválila, člověk vrba bývá rozmarný a potrpí si na lichotky. No co, vrba je přece ženského rodu. Ovšem nejtypičtější vlastností vrby je její schopnost naslouchat druhým, a tak se mi snad dnes svěříte, jaký jste strom,a zda na vás keltský horoskop pasuje. Pokud to nevíte, pošlete mi své datum narození (stačí den a měsíc) a já vám to prozradím.

Pojďme se dnes trochu ponořit do magie. Magie keltského horoskopu, magie krásy stromů, magie jejich síly a energie.

V jakém jste znamení podle stromového horoskopu? Který strom máte nejraději a proč? Souhlasí s vaším znamením? Čerpáte energii ze stromů a chodíte objímat jejich kmeny? Který strom vás nejvíc nabíjí? Máte nějaký svůj milovaný strom, ke kterému často chodíte? Fotografujete ráda stromy? Co vás na nich přitahuje? Co se vám vybaví, když se řekně strom?

Na vaše příspěvky a fotografie se budu těšit na adrese redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat dvojitou cenu. Tyto knihy, které se vám můžou hodit nejen o dovolené.

cena

Reklama