woman

Milé ženy-in, vím, že kolegyně Míša je nenahraditelná, ale protože je díky své „šikovnosti“ vyřazena z provozu, pokusím se ji zastoupit. Držme jí palce, ať se její pochroumaný prstík brzy zahojí, a pojďme na to. 

Kdyby se mě Míša jako editorka dne zeptala, jak o sebe pečuju, zřejmě bych jí odpověděla velmi stručně. Nijak zvlášť.

Nechodím na kosmetiku ani na manikúru, nedělám si masky ani vlasové zábaly, o nějakých dietách a mordování v posilovně ani nemluvě.

Ale abych to zase tak neodbyla, vezmu to od shora dolů:

Vlasy:

Kadeřník je jediný luxus profesionální péče, který si dopřávám. Ale ani tam nechodím pravidelně. Našla jsem si skvělou kadeřnici, která mi vymyslela tak perfektní střih, že vypadá dobře, i když mi vlasy povyrostou. Kromě toho se účes dobře udržuje, takže stačí jen umýt, vyfoukat a někdy vyžehlit. Barvím si je ale sama, protože kadeřníci mají tendenci moc experimentovat, a to mě nebere. Nechci žádné proužky, melíry a barevné kombinace.

Pleť:

S ní jsem naštěstí neměla nikdy problémy a vrásky, které mám, mi nevadí. Stejně nevěřím na zázraky liftingových, protivráskových a vypínacích krémů, takže si vystačím s hydratačním nebo výživným. Ze stejného důvodu si nedělám ani masky. Možná mají nějaký krátkodobý efekt, ale být dvacet minut za strašidlo mi za to nestojí. Kromě toho to chce klid, soukromí a čas. A ani jednoho se mi nějak nedostává. Jediné, co si neodpustím, je každodenní přirozený make-up a večer perfektní odlíčení.

Ruce:

Tak na ty jsem flink a vím, že v tom mám rezervy. Měla bych si je víc mazat. Na manikúře jsem byla jen jednou, nechala jsem si udělat francouzskou. Stálo to fůru peněz a stejně jsem si s těmi bílými konečky nehtů připadala jako blázen, tak jsem je odlakovala. Raději mám nehty krátké a přírodní a lakuji si pouze ty na nohou.

Co nám tam ještě zbývá?

Postava:

Už jsem se dávno smířila s tím, co mám, a jsem spokojená. Možná je to paradox, ale v tomhle věku možná nejvíc, jak jsem kdy byla. Fyzičku a pevné svaly si udržuji jízdou na koni, což je příjemné, relaxační a povznášející.

Jsem zastáncem názoru, že krása vychází zevnitř. Možná je to otřepaná fráze, ale já na ni věřím.

Jak o sebe pečujete vy, milé ženy-in?

Staráte se o své vlasy, pleť a tělo sama, nebo se svěřujete odborníkům?

Pečujete o sebe pravidelně, nebo když už to tzv.„hoří“?

Chodíte ke kadeřníkovi, na kosmetiku, manikúru nebo pedikúru? Jak často?

Na čem si dáváte nejvíc záležet, co musí být vždycky tip ťop? Jsou to vlasy, líčení, nehty?

 Děláte si doma masky, vlasové zábaly a bylinkové koupele?

Líčíte se denně, nebo jen pro výjimečné příležitosti?

Co děláte pro štíhlou linii? Cvičíte, držíte diety, nebo máte štěstí, že netloustnete?

Co se vám na sobě nejvíc líbí a čemu musíte trochu pomoct?

Zkrátka, co děláte proto, abyste byla sama se sebou spokojená?

Napište nám na adresu:

redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat balíček kosmetických produktů pro péči o vaši krásu

cena

Reklama