Co uděláte, když se vás někdo zeptá, kolik je hodin? Mrknete automaticky na levé zápěstí, hledáte v kabelce mobil, nebo se otáčíte po pouličních hodinách? Ať se po přesným čase pídíte jakkoliv, dnes bude řeč o hodinkách. Prvních, milovaných, zapomenutých, ale i zavržených.

hodinky

Časy, kdy jsem si bez hodinek připadala jako bez ruky, jsou už sice pryč, ale poslední dobou jim zase přicházím na chuť a začínám je nosit ze stejného důvodu, z jakého jsem je předtím zavrhla.

Na svoje krásné titanové hodinky s černým ciferníkem, jsem začala mít krátké ruce. Rozumíte, co tím myslím. A štrachat v kabelce pro brýle? Trochu moc složité. A tak milé hodinky zůstaly jen stylovým doplňkem a putovaly do šuplíku.

K čemu hodinky, mám přece mobil. Ten je vždycky po ruce a ještě k tomu svítí. Jenomže čísílka na mém mobilu jsou malá a opět „mám jednu ruku dlouhou“, řečeno slovy písně.

Takže jsem se opět vrátila k hodinkám. Teď pro změnu s velkým bílým ciferníkem, které moc ráda nosím. Jsou stylové, hodí se ke všemu a vidím na ně i v šeru.

V životě jsem měla hodně hodinek, ale na dvoje z nich určitě nezapomenu. Na ty úplně první.

Dostala jsem je od tety k třináctým narozeninám. Byly velmi elegantní, pozlacené s černým ciferníkem a jemným lakovaným řemínkem. K mému věku se naprosto nehodily, ale moc jsem si jich považovala. Jako by mi tenkrát teta dala najevo, že už jsem dost „velká“, abych mohla takové hodinky nosit. Stejně jsem si jich ale moc neužila. Rodiče usoudili, že do školy je jich škoda, a když jsem dospěla, byla jsem ráda, že už mi je nikdo nevnucuje. Změnil se mi vkus.

hodinky

A kde je jim konec? „Uplavaly“ o povodních 2002.

I druhé hodinky skončily ve vodě. Tentokrát skutečně.

Byly nejhezčí, jaké jsem kdy měla. Obdélníkový tvar ciferníku, zelená čísílka a rafičky jim propůjčovaly retro vzhled. Však si také zahrály ve filmu „Všichni moji blízcí“, v němž  zdobily zápěstí Libušky Šafránkové. Půjčila jsem je na natáčení, protože už byly nefunkční. Zapomněla jsem je v kapse u kalhot a vyprala v automatce. Už nešly vzkřísit, ale jako filmová rekvizita posloužily skvěle

Co vy a hodinky, milé ženy-in? Nosíte je? Vzpomínáte na své první? Jakým typům dáváte přednost? Elegantním dámským, sportovním, nebo extravagantním? Kolikatery hodinky jste kdy měla? Které jste nejraději nosila, nebo nosíte? Máte nějakou příhodu spojenou s hodinkami, hodinami, nebo časem? Připadají vám hodinky jako přežitek a sledujete čas na mobilu či monitoru vašeho počítače?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Odměna za váš příspěvek bude luxusní: Parfémová voda značky Herve Leger

cenaA dvě další čtenářky dostanou pás Hippsy, o které se můžete dočíst ZDE

Reklama