Jaro je za dveřmi, přichází období tělových silonek. A teď, dámy, je potřeba si říci, že jejich čas už je dávno pryč. Ano, je to ožehavé téma, a tak se do něj pojďme pustit hezky popořádku.

Venkovní teploty jsou stále dost nízko, a proto je zcela přirozené, že bez punčošek by to prostě nešlo. A je nám úplně jasné, že sukní nebo šatů se určitě kvůli počasí vzdávat nechcete. Pro mnoho českých žen jsou východiskem tělové silonky. Ale pravda je taková, že je tohle silonové cosi už dávno out, a proto nenosit, nenosit a jednou pro vždy nenosit. Důvodů, proč je vyřadit ze svého šatníku (v nejlepším případě je rovnou vyhodit), je hned několik, ale jen pro zajímavost: V roce 1995 módní časopisy Vogue, Elle a Harper's Bazzar vyhlásily oficiální bojkot proti tělovkám. Od té doby se řadí mezi pořádné faux pas mezi módními doplňky.

silonky

Tak tedy, proč dát tělovkám navždy sbohem?

  • Silonky jsou z umělého materiálu, a to znamená, že vás v žádném případě nezahřejí.
  • Tělové silonky vizuálně velmi deformují nohy. Nějakou záhadnou příčinou si obléknutím silonek vytvoříte místo krásných sexy nohou, na nichž je vidět linie holení kosti, lýtkový sval, koleno…, dvě umělé končetiny připomínající protetické pomůcky. Při pohledu do zrcadla si toho nemusíte tolik všimnout, zato ostatní je nepřehlédnou. A pokud bychom měly zmínit úhlavního nepřítele silonek, je to čočka fotoaparátu.
  • Je jedno, jaké silonky jsou, ani jedna jejich varianta nevykouzlí skvěle vypadající nohy, zcela naopak. I těm nejkrásnějším nohám dokážou opravdu vizuálně uškodit.
  • Chcete-li zamaskovat nějaké nedokonalosti (modřiny, jizvy), tělovky je rozhodně nezakryjí.
  • Zapomeňte na to, že jsou silonky mnohem jemnějšího a decentnějšího vzhledu než třeba černé nebo barevné. Vždy vše závisí na celkovém outfitu.

Jeden příklad za všechny - poznáte, kdo si silonky oblékl a kdo ne?

silonky

silonky

A pak je tu hned několik argumentů, kterými mohou ženy odporovat: Že etiketa nedovoluje chodit do společnosti bez punčoch? Ano! Nikde ale není řečeno, že ty punčochy musí být tělové. Jak to řešit třeba na plesu? Dejte silonkám sbohem třeba proto, že v kombinaci s večerními šaty, je to velký módní průšvih. A jak to mají řešit veřejně známé osobnosti? Vzpomeňte si například na bývalou první dámu Ameriky Michelle Obamu. Tu byste v tělovkách jen těžko potkaly. U Melanie to nebude jiné.

silonky

silonky

Tak, už jsme vás přesvědčily? Nebojte, tím, že se tohoto neestetického „vynálezu“ zbavíte, čas sukní a šatů v chladných měsících rozhodně nekončí. Naopak! Začíná období, kdy můžete zkoušet punčošky barevné, černé nebo se vzory.

silonky

  • Černé punčochy jsou sázkou na jistotu. Hodí se ke všemu. V závislosti na dané události volte jejich průhlednost. V zimě si užívejte teplé, černočerné 200 DEN punčochy.
  • Barevné punčochy jsou vhodné pro odvážné povahy a vyžadují dávku citu. Doporučujeme volit takové, co budou ladit s celkovým outfitem - zkuste proto monochromatiku.
  • Vzory a krajky jsou vhodné pro štíhlé a dlouhé nohy. Raději volte střídmější vzhled punčoch, ať nepůsobíte vulgárně. Zejména v kombinaci s mini by to bylo obzvlášť nebezpečné.
  • Objevte zázrak všech zázraků – silonky ve spreji (nebo také make-up na nohy). Naším favoritem jsou ty od značky Sally Hansen, dají se sehnat například v drogerii dm a výsledek je naprosto dokonalý! Dokážou kůži na nohou zmatnit, sjednotit, zakryjí modřiny i žilky. Na rozdíl od silonek ale pořád zachovávají strukturu a přirozený tvar nohy. Nebarví, nešpiní a po celém dni, kdy v nich budete dělat parádu, je pak jednoduše smyjete teplou vodou a mýdlem.

silonkyFoto: Shutterstock.com, archiv firem

Nezapomeňte si přečíst:

Reklama