Zajímavý přístup k nemocem má čtenářka Mischelle3. Trpí vážnou chorobou a dospěla k závěru, že na zdraví se nám odráží naše duševní pochody. Co myslíte vy?

Velice zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Mischelle3. Určitě stojí za zamyšlení...


Hezký den, je mi 22 takže jakmile jsem se kdy necítila nejlíp, jednoduše jsem místo školy zůstala v posteli a neřešila dovolenou či neschopenku. Většinou jsem na druhý den taky šla k doktorce, co kdyby náhodou to nebyla jen nějaká běžná viróza. A hlavně pro razítko do omluvného listu. Naštěstí to nebývalo často.

Před pěti lety jsem v jednom momentu neváhala ani minutu, že musím okamžitě k lékaři. Najednou jsem nemohla zvednout palec levé ruky. Od obvoďáka rovnou na neurologii. Začal se půlroční kolotoč vyšetření. Nedokážu si představit, že bych k lékaři vůbec nešla. Jenže potom co mi byla stanovena diagnóza byl šok větší. Léky nejsou... Jakmile západ neví, snažíte se najít něco co by mohlo fungovat. Jestli ne vyléčit, aspoň stabilizovat. Vyzkoušela jsem tradiční čínskou medicínu, homeopatika, regresní terapii a další. Jenže ALS je natolik nepochopené onemocnění, že účinná léčba se těžko hledá. Denně se dívám na nejnovější výsledky výzkumů a studií po celém světě, ale také si denně dávám reiki.

Tělo je naším zrcadlem myšlenek a pocitů a jakmile nejsou správné, neodůvodněné, onemocníme, aby nám dalo najevo, že něco není v pořádku. Třeba, kdybych tohle věděla už dřív, víc bych si všímala, co mi tělo říká a možná by se nerozvinulo nevyléčitelné onemocnění. Proto nikdy úplně nepochopím argumenty lidí, kteří tvrdí, že nemají kdy marodit. Oni musí přece do práce. Co když tělo zrovna dává najevo, že toto je ten špatný postoj?

Mischelle3

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 28. 6. 2012: Lékaři vs. samoléčba

  • Věříte lékařům?
  • Když jste nemocná, léčíte se raději sama, nebo jdete k doktorovi?
  • Dáváte přednost západní medicíně, nebo východní?

Své příspěvky k tomuto tématu formou příběhů či zkušeností mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže). Pokud však chcete mít šanci na uveřejnění, a tedy i šanci na získání jednoho ze dvou dárků k tomuto tématu, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a dorazí do naší e-mailové schránky nejpozději 28. 6. 2012 v 15.00 hodin. Dárky jsou tentokrát dva - pro jednu z vyznavaček západní medicíny tu mám připraveny dva balíčky výživového doplňku Omega-3 Max od firmy Noventis a jedné z vyznavaček východní medicíny a samoléčby zašlu knížku Léčivé rostliny od Ursel Bühringové (Knižní klub, 2010).

Omegalocivky

Reklama