Sen téměř každé ženy se stává realitou. Díky moderním technologiím můžeme dát vale otravnému holení, trhaní voskem i bolestivému epilování strojkem. Nežádoucích chloupků se můžete zbavit již během 10 – 15 minut díky lékařskému epilačnímu laseru LightSheer®  DESIRE. Zkoušely jsme za vás.

Lékařská epilace se prosazuje rok od roku více a není divu. Je pohodlná, téměř bezbolestná a hlavně trvalá. Malou nevýhodou je vyšší cena. Je navíc vhodná jak pro ženy, tak i muže. Používá se k odstranění chloupků na všech částech těla, od malých míst (horní ret), až po ty velké (záda).

po ošetření

Archiv MEDICOM Clinic a.s.

Rozhodly jsme se vyzkoušet lékařský epilační laser LightSheer®  DESIRE v podpaží. Citlivá pleť je zde po každém holení nepříjemně podrážděná, nanášení deodorantu je malé peklo a právě laser by nás mohl zbavit trápení.  

Jak se na zákrok připravit?

„Pro epilaci laserem LightSheer® DESIRE je nutné, aby chloupky byly, ideálně den předem, oholené žiletkou,“ vysvětluje MUDr. Katarína Třísková z MEDICOM Clinic. Minimálně 6 týdnů před ošetřením není vhodné chloupky vytrhávat, depilovat voskem, cukrovou pastou či způsoby, které odstraní chloupek i s cibulkou. Zbývá tedy pouze holení.

Laser ošetření

Archiv MEDICOM Clinic a.s.

Jak ošetření probíhá?

Ošetření trvá relativně chvilku. V případě podpaží a jiných menších ploch na těle se jedná řádově o několik minut, v případě větších ploch, například u obou lýtek, se pak vejdete zhruba do 30 minut. Ani o bolesti nemůže být vlastně řeč. Maximálně vám to může být trochu nepříjemné, ale vydrží to opravdu každý.  

Po zákroku

Ihned po zákroku jsou ošetřené plochy zchlazeny a natřeny krémem s panthenolem. Kůže byla trochu červenější, ale brzy se zregenerovala. Po týdnu by člověk nějaké ošetření po zákroku sotva hledal.

Medicom

Archiv MEDICOM Clinic a.s.

Kolikrát je třeba zákrok opakovat?

Sezení se vyplatí zopakovat přibližně 5 -7x, protože laser působí jedině na chloupky v aktivní růstové fázi. Aby byl efekt laserové epilace trvalý, je proto potřeba absolvovat všechny potřebné sezení. Stejně tak berte v potaz barvu chloupků i kůže. Trvalá epilace laserem je nejúčinnější na tmavé chloupky na světlé kůži. V případě světlých, šedivých či velmi jemných chloupků nebývá efekt tak dobrý.

Jednoznačně nejlepší dobou, kdy ošetření laserem podstoupit, je pak zima nebo začátek jara. „Po epilaci je totiž nezbytné vyvarovat se slunečnímu záření a používat ochranné krémy po dobu několika týdnů tak, abychom zabránili nežádoucí pigmentaci,“ upozorňuje na důležitost správného načasování zákroku MUDr. Třísková. Takže neváhejte a pusťte se do přípravy na léto. Nás ještě několik sezení čeká, ale výsledky byly viditelné již po prvním ošetření! Chcete vědět více o zákroku? Navštivte stránky www.medicomclinic.cz.

Medicom clinic

Reklama